27 listopada pasjonaci fotografii z Szydłowca zrealizowali warsztaty w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym pt: „Rozdarta”. W rolę modelek wcieliły się wychowanki ośrodka: Dominika T., Anna J., Sandra P. i Pauina M.

Warsztaty miały na celu przedstawienie artystycznej duszy wychowanek. W trakcie warsztatów uczennice miały możliwość rozładowania swoich negatywnych emocji w artystycznej formie. Tytuł zajęć nawiązywał do problemów dziewcząt, które trafiły do ośrodka z różnych powodów.

Podczas warsztatów dziewczęta były bardzo kreatywne i zadowolone z tego, że mają możliwość uczestniczenia w nich. Świetnie współpracowały ze sobą i fotografami. Widać było po nich pozytywne emocje i radość. Zaangażowanie w wydarzenie artystyczne pomogło rozładować wewnętrzne napięcie. Trzeba promować inicjatywy, które pozytywnie wpływają na samoocenę młodzieży” – powiedziała Beata Tarka z Szydłowca, nauczycielka wychowania fizycznego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wierzbicy, organizatorka warsztatów.

Warsztaty zorganizowała Beata Tarka, dzięki akceptacji i przychylności dyrektor Agnieszki Ankurowskiej.

Sesja zdjęciowa została wykonana przez pasjonatów fotografii z Szydłowca: Ewelinę Dusza, Katarzynę Trzeciak i Krzysztofa Ryszewskiego.