„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości w Przedszkolu Samorządowym nr 2 „Mali Odkrywcy” z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu, która odbyła się w dniu 6 listopada 2019r.
W tym wielkim i ważnym wydarzeniu w życiu każdego przedszkolaka uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Szydłowiec Pan Artur Ludew, Zastępca Burmistrza Pani Aneta Furmańska, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Artur Koniarczyk, Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty Pani Dorota Nowak, Przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Anna Adamiec oraz nauczyciele, personel przedszkola, rodzice i najbliższa rodzina nowo przyjętych przedszkolaków.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Przedszkola – Teresa Malmon, witając przybyłych gości oraz składając życzenia przedszkolakom i ich rodzicom.

Starszaki z grupy „Żabki” zaprezentowały program artystyczny i przedstawiły swoim młodszym kolegom jak to „spoko” jest w przedszkolu.

Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę oraz hymn przedszkolny, po którym nastąpiło uroczyste ślubowanie.

Maluchy przyrzekały być dobrymi i grzecznymi przedszkolakami. Całości dopełniła Pani Dyrektor, która „zaczarowaną” kredką pasowała każde dziecko. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Mali artyści spisali się na medal.

Były także gratulacje, całuski oraz chwila dla fotoreporterów. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla malucha dzień w przedszkolu.

Emocje i przeżycia towarzyszące tej uroczystości, dla wszystkich jej uczestników, stały się początkiem kilkuletniej podróży, w której udział wezmą nie tylko dzieci, ale także ich rodzice i wszyscy pracownicy naszego przedszkola. Celem tej podróży jest osiągnięcie przez dzieci takiej wiedzy, umiejętności i sprawności, które pozwolą im na podjęcie obowiązku szkolnego i będą wyróżniać je w przyszłości jako absolwentów naszego przedszkola.

info: Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Mali Odkrywcy