Tomasz Orman szydłowiecki maratończyk nie zwalnia tempa i również w październiku pojawił się na kilku biegowych trasach.

13 października wziął udział w jednym z największych półmaratonów w Polsce czyli w PZU CRACOVIA Półmaraton. Impreza na starcie zgromadziła ponad osiem tysięcy uczestników z czołówką biegaczy z Polski i zagranicy.

Tomasz Orman z dobry czasem 1:23:57 zajął 157 miejsce open, oraz bardzo wysokie 5 miejsce w kategorii M50. Ze względu na wysokie nagrody finansowe bieg był bardzo mocno obsadzony, wieloma znakomitymi zawodnikami w każdej kategorii wiekowej. W pierwszej piątce znalazł się tylko jeden Polak. Zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet najlepsi okazali się maratończycy z Etiopii.

Wśród pierwszej pięćsetki udało nam się wyłapać jeszcze jednego reprezentanta Szydłowca – Bartosza Krzemińskiego. Jeżeli bieg ktoś jeszcze prosimy dać znać.

Warto dodać, że Tomasz Orman kilka dni wcześniej, a dokładnie 7 października wziął udział w ostatnim czwartym biegu w ramach 10 Grand Prix Radomia. Na dystansie 5,5 km zajął 6 miejsce w kategorii, oraz najwyższe w kategorii wiekowej M50. Po podsumowaniu punktów ze wszystkich biegów w ramach Grand Prix Tomasz Orman okazał się najlepszy w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji generalnej zajął 5 miejsce. W zawodach sklasyfikowano około 100 zawodników.

Składamy gratulacje! I czekamy na kolejne newsy na temat naszego maratończyka!