W 2015 roku w Polsce trwa peregrynacja symboli ŚDM po polskich diecezjach i dekanatach. Obecnie krzyż ŚDM przebywa w Radomiu, ale już 9 kwietnia pojawi się w dekanacie szydłowieckim.

Krzyż ŚDM w Szydłowcu będzie przez cały dzień wędrował po różnych placówkach szkolnych. Swoją „wizytę” w Szydłowcu rozpocznie od ZS im. Jana Pawła II przy ulicy Wschodniej, tam pojawi się o godzinie 9.30.

O 10.30. będzie w ZSO im. H. Sienkiewicza przy ulicy Zamkowej, następnie o 11.30 w Publicznym Gimnazjum nr 2 przy ulicy Folwarcznej. O godz. 12.30 odwiedzi ZS im. Korpusu Ochrony Pogranicza przy ulicy Kościuszki. Około godziny 14. pojawi się w parafii Orońsko.

O godzinie 16.oo rozpocznie się droga krzyżowa ulicami miasta. Droga krzyżowa swój początek będzie miała w kościele Narodzenia NMP w Szydłówku, skąd ulicami miasta przejdzie na Rynek Wielki w Szydłowcu. Krzyż będą nieśli przedstawiciele młodzieży dekanatu szydłowieckiego oraz dekanatu wierzbickiego.

W Rynku Wielkim o godzinie 17.30 rozpocznie się Apel Młodych.

Oprócz tego: tańce integracyjne, Hymn do Miłości, świadectwo (Dariusz Kowalski), pantomima, koronka do Bożego Miłosierdzia, Nabożeństwo Pokutne (ks. prałat Albert Warso), adoracja przy krzyży ŚDM, Apel Jasnogórski.

Koordynatorem szydłowieckich odwiedzin krzyża ŚDM jest ks. Adrian Jakubiak z parafii Narodzenia NMP w Szydłówku, pomaga mu ks. Norbert Skawiński z parafii św. Zygmunta w Szydłowcu

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Szydłowca!