Ostatni weekend dla parafian parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu był bardzo ważny. W piątek 25 października rozpoczęły się uroczystości związane z peregrynacją obrazu Matki Bożej Bolesnej, który odwiedzi domy parafii. 

W piątek w kościele św. Jana Chrzciciela odbyły się: msza święta, różaniec, czuwanie modlitewne, droga krzyżowa i apel maryjny. Uroczystości trwały do późnych godzin wieczornych.

W sobotę uroczystości rozpoczęły się już o 7 rano i również trwały do późnego wieczora: kilka mszy świętych, modlitwa różańcowa, czuwanie, koronka, Anioł Pański, adoracja, nabożeństwo za zmarłych czy medytacja biblijna.

Punkt kulminacyjny to niedziela 27 października. Najważniejsza tego dnia była msza święta o godzinie 12, która rozpoczynała peregrynację obrazu Matki Bożej Bolesnej. Bezpośrednio po eucharystii mieszkańcy Gąsaw Plebańskich przenieśli obraz do swojego sołectwa, ponieważ to tam rozpoczyna się „wędrówka” obrazu w parafii Jastrząb.

Peregrynacja (czyli uroczyste przenoszenie) obrazu Matki Bożej Bolesnej potrwa w jastrzębskiej parafii, aż 3 lata. Wydarzenie to jest przygotowaniem do 600-lecia parafii w Jastrzębiu.

Więcej zdjęć: