W częstochowskim klasztorze, na Jasnej Górze, znajduje się jeden z najpopularniejszych wizerunków Maryi na świecie. Przed Matką Boską Częstochowską, przed tzw. Czarną Madonną każdego roku klękają milony pielgrzymów. Największa liczba właśnie w sierpniu, w dniach kiedy w kościele obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

7 sierpnia z Szydłowca wyruszyła piesza pielgrzymka, natomiast 11 sierpnia wystartowali szydłowieccy rowerzyści. Wszyscy 13 sierpnia pojawili się na alejach jasnogórskich i wspólnie zmierzali przed cudowny obraz. Piesi pod przewodnictwem ks. Norberta Skawińskiego, rowerowi z ks. Andrzejem Kanią. 

Wszyscy uczestniczący w pielgrzymce zmagali się z pielgrzymim trudem, z bolącymi nogami, padającym deszczem, zimnymi nocami i innymi niedogodnościami. Wszyscy szli ze swoimi intencjami, które powierzyli Bogu. 

Pielgrzymka to prawdzia szkoła życia i mierzenie się często z samym sobą i swoimi słabościami. 

Na szczęście każdy szydłowiecki pielgrzym uporał się z przeciwnościami i dotarł na Jasną Górę. Starsi ze łzą w oku, młodsi w szaleńczym tańcu i pieśnią na ustach. Przywitał ich Wacław Depo – arcybiskup metropolita częstochowski, pochodzący z Szydłowca. Na zakończenie pielgrzymiej wędrówki uczestniczyli we wspólnej modlitwie na błoniach jasnogórskich. 

Portal Nasz Szydłowiec przez cały czas trwania pielgrzymki na facebooku relacjonował pieszą i rowerową pielgrzymkę. Ci, którzy jeszcze nie widzieli naszych relacji zapraszamy: 

Fotoreportaż z wyjścia pieszej pielgrzymki

Video z wyjścia pieszej pielgrzymki

Fotoreportaż z wyjazdu rowerowej pielgrzymki

Video z wyjazdu rowerowej pielgrzymki

Fotoreportaż z wejścia na Jasną Górę

Video z wejścia na Jasną Górę

Za wszystkie wyświetlenia, lajki, komentarza i udostępnienia serdecznie dziękujemy. Warto się pochwalić, że w tym czasie portal Nasz Szydłowiec przeżywał prawdziwe oblężenie, a nasze relacje były wyświetlane przez wiele tysięcy internautów.