{phocagallery view=category|categoryid=108|limitstart=0|limitcount=17|detail=5|imageordering=5}

(na zdjęciach o numerach 14,15,16,17 zwycięzcy z dzisiaj z organizatorami)

Na starcie pojawiały się dzieci w różnym wieku podzielone na kategorie, start rozpoczynał się od końca ulicy Kieleckiej, a meta usytuowana była na wysokości wejścia do Ratusza. Ten wydawałoby się krótki odcinek, chciało pokonać w każdej kategorii wiekowej dość sporo dzieciaków, dlatego ze względów bezpieczeństwa na tej bądź co bądź wąskiej drodze, dzielono zawodników na dwie grupy i wyłaniano finalistów. Do finału dostawało się 3 osoby i tak zwycięska szóstka walczyła o mistrzostwo Szydłowca w swojej kategorii.

Na koniec burmistrz Andrzej Jarzyński „wystartował” kolarzy amatorów w kategorii open , którzy mieli do pokonania 6 kilometrową trasę. Dość duże rozbieżności w dojeździe do mety mogły świadczyć, że trasa nie należała do najłatwiejszych.

Przez cały czas trwania imprezy na Rynku Wielkim propagowana była jazda na rowerze, a w szczególności ta bezpieczna czyli w kasku na głowie, ochraniacz i elementami odblaskowymi.

Z pewnością dzieciaki poprzez sportową i bezpieczną rywalizację wyciągnęły dziś sporo korzyści. Tym bardziej, że były dziś nagradzane naprawdę fajnymi gadżetami m.in. właśnie: kaskami, opaskami na rękę odblaskowymi.

Ciekawy jest również fakt, że każdy z mieszkańców Szydłowca ma szansę wygrać rower, w tym celu podczas pierwszego dnia rowerowej imprezy można było pobrać los, który może być zwycięski.

www.naszszydlowiec.pl jako jeden z patronów medialnych życzy mieszkańcom Szydłowca świetnej zabawy, a kolarzom samych zadowalających wyników.