O budowie skateparku w Szydłowcu nasza młodzież słyszała naprawdę wiele lat. Były to obiecanki z których później nic nie wynikało.14 listopada odbył się odbiór zadania „Budowa skateparku nad zalewem w Szydłowcu” w ramach realizacji projektu pn. „Rozwój aktywności społeczno – gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem, rzeką Korzeniówką oraz modernizację Kina Górnik”.

Patrząc na wysoką frekwencję na terenie skateparku, jeszcze przed oficjalnym oddaniem, śmiało można stwierdzić, że miejsce to było potrzebne w Szydłowcu.

Pojawiają się oczywiście głosy, że skatepark nie jest zbyt duży i chyba należy się z tym zgodzić. Liczna grupa dzieci i młodzieży, która korzysta z urządzeń skateparku podczas jesiennych i czasami deszczowych dni jest jak wspomnieliśmy bardzo wysoka. Co będzie kiedy przyjdą ciepłe wiosenne czy letnie dni? Może być naprawdę tłoczno. Miejmy nadzieję, że Urząd Miejski jest przygotowany do ewentualnej rozbudowy skateparku w przyszłości.

Skatepark to specjalny tor do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, BMX-ie, rolkach). Na szydłowieckim skateparku uczestnicy mogą skorzystać z kilku przeszkód na których mogą ćwiczyć triki: bank, quarter, rampa.

Na terenie skateparku zamieszczony jest regulamin, którego radzimy przestrzegać, szczególnie punktu dotyczącego kasku na głowie i ochraniaczy.

Wykonawcą zlecenia była firma Giermakowska Roboty Drogowe i Brukarskie Budowa Kortów Tenisowych z Lęgowic Małych. Zadanie to kosztowało gminę 271.060,88 zł.