Walka odbędzie się podczas gali „Guerrier Fight Night II” i nie zabraknie na niej znanych polskich kick-boxerów tj. Jerzego „Jurasa” Wrońskiego, Kacpra Frątczaka, czy Małgorzaty Dymus (zawodowa mistrzyni Świata).

Piotr Kowalski ma za sobą wyczerpujący okres przygotowawczy, dzięki któremu ma szansę pokonać swojego przeciwnika, którym będzie Szymon Dwornikowski.

W ramach przygotowań wybrał się do Holandii, gdzie miał okazję potrenować z młodym, perspektywicznym zawodnikiem Pit Bull Gym Den Haag Arturem Chojnowskim, który trenuję sporty walki od dwóch lat, stoczył już dwie zawodowe walki(jedna wygrana i jedna przegrana) w C klasie.

Przed sobotnią walką poprosiliśmy zawodnika z Szydłowca o kilka słów na temat przygotowań i nastrojów przed walką:

Po powrocie z Holandii odezwał się do mnie zawodowy mistrz Polski w Kick-Boxingu Radosław Radomski z zapytaniem stoczenia zawodowej walki w formule K-1 z jego zawodnikiem Mateuszem Abramowskim. Po konsultacji z trenerem Pawłem Surdym przyjąłem walkę i zaczął się 5 tygodniowy okres przygotowawczy. Miałem do zrzucenia ponad 10 kg i udało się, wszystko dzięki uprzejmości przyjaciół i znajomych, którzy wsparli finansowo to przedsięwzięcie i spokojnie mogłem trenować na pełnych obrotach. Wczoraj (3.11.2014 przyp.red.) doszła do mnie wiadomość od organizatorów o wycofaniu się z walki Mateusza Abramowskiego, ale już po kilku godzinach został wyznaczony nowy przeciwnik, którym będzie Szymon Dwornikowski.

Jestem dobrze przygotowany i w pełnym skupieniu, nie lekceważę przeciwnika, wejdę do ringu i zrobię swoje, a co będzie to zobaczymy w sobotę, wszystko w rękach Boga.

Chciałbym z tego miejsca podziękować mojej rodzinie za to że jesteście, kocham Was! Mojemu trenerowi Pawłowi Surdemu za wszystko, gdyby nie Ty, to nie byłbym teraz w tym miejscu, a myślę, że z Tobą jestem w stanie osiągnąć jeszcze więcej i będę się starał by tak było. W dalszej kolejności dziękuje Albertowi Odzimkowskiemu Trenerowi Cross Fight Radom za pomoc w przygotowaniach, dzięki Złoty! Ostatnie podziękowania i również ważne należą się sponsorom : Przemek Czyż, Marcin i Zbyszek (Kebab Szafran), Spidi, Grzegorz Ogorzałek, Maciek Świerczyński (P.H.U. Maciek). Na koniec pozdrawiam wszystkich moich znajomych, przyjaciół, bliskich i tych których nie znam, ale wspierają nasz klub i nas samych w drodze do celu, bywajcie zdrów! Pozdrawiam, Grafi, Viktoria Szydłowiec, AK-47 Team”

Portal Nasz Szydłowiec życzy powodzenia naszemu zawodnikowi i czekamy na relację po zakończeniu gali.

Zaglądajcie: facebook/KBVIKTORIA, facebook/EVENTGuerrierFightNight, facebook/organizatorGuerrierFightNight

guerriernightfight2

PlakatGali