Okazją do spotkania było rozstrzygnięcia Plebiscytu „Nasz Szydłowiec 2015” w kategoriach: Człowiek/Ludzie Roku, Kultura, Sport i Szkoła. Przez kilka tygodni mieszkańcy Szydłowca oddawali głosy na swoich faworytów. Oddano w sumie 2048 ważnych głosów na nominowanych w Plebiscycie. 

Uroczyste spotkanie poprowadził Marcin Banaszczyk – redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec, który na wstępie serdecznie przywitał wszystkich gości, nominowanych, wyróżnionych oraz zwycięzców, a także wszystkie osoby towarzyszące. Podkreślał, że portal Nasz Szydłowiec to nie on, ale wszyscy mieszkańcy Szydłowca, czego dowodem jest ilość głosujących, a także z każdym rokiem coraz większa frekwencja podczas gali wręczenia nagród. 

Pierwszą kategorią w której poznaliśmy kolejność, była kategoria „SZKOŁA”, w której głosujący wybierali najpopularniejszą placówkę szkolną z tych, które publikują informacje na portalu. 

Miejsce 6 przypadło ZS im. KOP, a 5 – PSP im. Janusza Kusocińskiego w Sadku

Miejsce 4 – ZS im. Jana Pawła II – wyróznienie odebrała Ewa Świercz dyrektor Zespołu Szkół.

Miejsce 3 – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego. Wyróżnienie w imieniu szkoły odebrała Grażyna Olesińska – wicedyrektor placówki. Powiedziała m.in wszystkim serdecznie dziękujemy za oddane głosy, które pozwoliły nam zająć miejsce na podium. Bardzo jest miło, kiedy szkoła otrzymuje wyróżnienie, że ludzie widzą, że coś się w niej dzieje, że tętni w niej życie.

Miejsce 2 – ubiegłoroczny zwycięzca w tej kategorii ZSO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. Wyróżnienie w imieniu szkoły odebrał Karol Kopycki – dyrektor szkoły. Powiedział: niesamowicie miło jest odbierać gratulacje, stawać tutaj przed Państwem. Tym bardziej, że oceny nie dokonywało profesjonalne jury, tylko Ci którzy zechcieli oddać swoje głosy. Chciałbym jeszcze powiedzieć, że szkoła to nie tylko dyrektor, ale szkołę tworzą uczniowie, a w dalszej kolejności nauczyciele i to im dedykuję to wyróżnienie. 

Miejsce 1 – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu. Statuetkę w imieniu szkoły odebrała Krystyna Hanc – dyrektor szkoły. Powiedziała: W imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim serdecznie dziękuję za oddane na naszą szkołę głosy. Dziękuję również portalowi Nasz Szydłowiec za zorganizowanie tego Plebiscytu. 

 

Następną kategorią w której poznaliśmy kolejność był „SPORT”:

Miejsce 5 – MKS Szydłowianka Szydłowiec

Miejsce 4 – Michał Podkowa (Green Ducks Radom) -Wyróżnienie odebrał osobiście i powiedział:  Już sama nominacja w tym Plebiscycie była dla mnie ogromnym zaskoczeniem, a co dopiero uzyskanie czwartego miejsca. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy oddali na mnie swoje głosy. Sport, który uprawiam być może nie jest jeszcze popularny, ale mam nadzieję, że to się zmieni. 

Miejsce 3 – KS Akademia Piłkarska Szydłowiec. Wyróżnienie za zajęte miejsce odebrał prezes akademii Dominik Gawor: W poprzednim Plebiscycie troszkę zabrakło, by znaleźć się na podium, w tym roku się udało i bardzo się z tego cieszymy. Mam nadzieję, że będziemy pieli się coraz wyżej, wspólnie z naszymi zawodnikami. Już dziś zapraszam na majowy międzynarodowy turniej piłki nożnej w Szydłowcu. 

Miejsce 2 – Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec. Wyróżnienie odebrał Paweł Bloch z RAS: W imieniu zarządu RAS bardzo dziękuję za wszystkie oddane głosy. Powoli idziemy do góry w tym Plebiscycie, zobaczymy co przyniesie ten rok. Ja również podobnie jak Dominik zapraszam już 13-14 lutego na turniej ogólnopolski piłki siatkowej kobiet i mężczyzn. 

Miejsce 1 – Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „MUSHIN”. Statuetkę za zwycięstwo w kategorii „Sport” odebrał prezes stowarzyszenia Wojciech DobrzańskiHonor, Prawda, Wytrwałość to karate – karate kyokushin. To sport, sztuka walki, ale też droga życia. Bardzo dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie, traktujemy je ze szczególnym podejściem, ponieważ jest to ogromna motywacja do dalszej pracy i rozwoju. 

 

W przerwie pomiędzy kategoriami uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz multimedialny przypominający 5-te urodziny portal Nasz Szydłowiec i zabawę – foto z #5NaszSzydłowiec 🙂

 

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na rozstrzygnięcia w kategorii „KULTURA”:

Miejsce 5 – Olga Wojciechowska (aktorka). Olga bardzo krótko podziękowała: Ja chciałabym tylko bardzo podziękować za wszystkie oddane na mnie głosy.

Miejsce 4 – Zuzanna Gadowska (muzyk)

Miejsce 3 – Tomasz Kraska (muzyk). Tomek przerwał na chwilę naukę do sesji egzaminacynej i pojawił się w Szydłowcu, by odebrać wyróżnienie: Jest to dla mnie bardzo duża motywacja, w ogóle nie spodziewałem się, aż tak wysokiego miejsca. Szydłowiec zawsze będzie mi się kojarzył z miasteczkiem bardzo rockowym, mamy bardzo fajną rockową historię i ja również chciałbym się kiedyś wpisać w tę historię. 

Miejsce 2 – zespół AZYL P. Wyróżnienie w tej kategorii odebrał basista zespołu Dariusz Grudzień: Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy i mam nadzieję, że jeszcze nagramy wspólnie płytę i zagramy trochę koncertów. Pozdrawiam wszystkich.

Miejsce 1 – Fundacja Strefa JP2. Statuetkę za zwycięstwo w tej kategorii odebrał prezes Strefy JP2 – Przemysław DudaTo dzisiejsze zwycięstwo to sukces całego zastępu ludzi. Jak tak patrzę na salę, to chociaż 1/3 tej sali to są ludzie „strefowi”. To sukces Was wszystkich, zapraszamy do nas, zapraszamy do naszej rodziny, którą łączy osoba Jana Pawła II. Dziękujemy portalo Nasz Szydłowiec, który zazwyczaj pierwszy wie o naszych nowinkach, ale dziś powiem Wam o dwóch nowinkach. Niedługo ruszy nasz kolejny projekt „Kosz pełen dobra”, do którego wszystkich serdecznie zapraszamy, a również na II edycję tanecznego show „Szydłowieckiego Gwiazdy Tańczą”, która już …jesienią 2016 roku! Wszystkiego dobrego!

 

Zebrani podczas Gali mogli również przypomnieć sobie zmarłą niedawno Wiolę Brzeźniak, dla której w czerwcu 2015 roku Marcin Banaszczyk (redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec) wraz z grupą przyjaciół zorganizował wielki koncert na którym wystąpił m.in zespół IRA. Podczas spotkania wyświetlony został film z tamtego wydarzenia. 

 

Ostatnią kategorią w której podczas niedzielnego spotkania poznaliśmy wyniki, była kategoria „CZŁOWIEK/LUDZIE ROKU”:

Miejsce 5 – Stowarzyszenie „Honorowych Dawców Krwi” – za niezliczoną ilość zbiórek, oraz litrów krwi. Wyróżnienie odebrał prezes stowarzyszenia Jerzy Gawor: Chciałbym wszystkim bardzo podziękować. Ostatnio zostałem również odznaczony srebrnym krzyżem od Prezydenta RP. W zeszłym roku szydłowieccy krwiodawcy oddali 211 litrów krwi, natomiast tylko podczas dzisiejszej zbiórki 15 litrów. Dziękuję bardzo!”

Miejsce 4 – Społeczny Komitet Organizacji Festynu „ŻY-RA-FA” na rzecz Wioli Brzeźniak. W imieniu komitetu wyróżnienie odebrały: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Agnieszka Banaszczyk, Inga Pytka – Sobutka oraz Ilona Mamla. Głos zabrała Agnieszka Sobutka – Klepaczewska: Oprócz nas w skład komitetu weszli również obecni na sali Igor Olesiński i Marcin Banaszczyk, a także Basia Sochacka i Basia Gadowska. Dziękujemy bardzo za wszystkie oddane głosy. Było to dla nas niesamowite doświadczenie w naszym życiu. Nie powiem, że było łatwo, bo kosztowało nas to sporo pracy, ale pokazała nam ta cała sytuacja jak wielu jest ludzi dobrej woli, którzy są gotowi pomóc drugiemu człowiekowi. Organizacja tej imprezy udowodniła nam jeszcze jedno, że razem możemy prawie wszystko. Prawie. Są niestety rzeczy, które są od nas niezależne. 

Miejsce 3 – ks. Andrzej Kania za organizację Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli. Ks. Andrzej osobiście odebrał nominację: Jest to nagroda dla wszystkich, którzy przybyli na Szydłowiecki Orszak Trzech Króli. Jest to nagroda, którą dedykuję temu w którego gabinecie zrodził się pomysł orszaku w Szydłowcu, dyrektorowi Sienkiewicza Karolowi Kopyckiemu. Dziękuję wszystkim, którzy w orszaku pomagali, wielu z Was jest dziś tutaj obecnych. Za 341 dni III Szydłowiecki Orszak Trzech Króli. Zapraszam.

Miejsce 2 – Dariusz Grudzień za organizację Festiwalu „Rock na Zamku” im. Andrzeja Siewierskiego. Darek jako jedyny odbierał wyróżnienie podczas niedzielnego wieczoru, dwukrotnie za miejsce drugie: Podwójne drugie miejsce to piękne wyróżnienia. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za docenienie i mam nadzieję, że w tym roku również uda nam się spotkać na Festiwalu „Rock na Zamku” pamięci Andrzeja. 

Miejsce 1 – Konrad Jóźwik & Krystian Korba – za społeczną działalność oraz organizację Szydłowieckiego Marszu Życia i Wielkiego Meczu Charytatywnego. Nagrodę odebrał jeden z panów – Krystian Korba. Konrad niestety nie mógł się pojawić. Krystian skierował do wszystkich słowa podziękowań: Wszystkim chciałbym bardzo podziękować za to wyróżnienie, że już po raz drugi zostaliśmy docenieni w kategorii „Człowiek Roku”. Tę nagrodę chciałbym dedykować wszystkim, którzy pomagali nam przy organizacji tych przedsięwzięć, praktycznie wszyscy nominowani w tym Plebiscycie brali udział w tych imprezach. Jeszcze raz wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec – Marcin Banaszczyk na zakończenie pogratulował wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym oraz nominowanym. Podziękował wszystkim, którzy poświęcili chwilę by oddać swój głos. Słowa podziękowania zostały skierowane do Pani Małgorzaty Bernatek – dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury „Zamek” za udostępnienie sali kameralnej, do Igora Olesińskiego za zajęcie się częścią multimedialną, do Michała Czyżewskiego za obsługę akustyczną, do firmy Meduza – Media za wykonanie i wydrukowanie gratulacji, do Piotra Tarabasza z firmy GrafikaPro za wykonanie głównego tematu graficznego, do Cezarego Szymkiewicza za wykonanie fotoreportaży, do Filipa Czyżewskiego i Mateusza Figarskiego za obsługę video oraz do Cafe & Restaurant „Zamek w Szydłowcu” za poczęstunek dla gości. 

 

Po części oficjalnej, wszyscy goście przeszli do zamkowej kawiarni, gdzie zostali poczęstowani słodkościami oraz kawą i herbatą. 

Plebiscyt „Nasz Szydłowiec 2015” został rozstrzygnięty! Portal Nasz Szydłowiec życzy wszystkim działającym w Szydłowcu pomyślnego 2016 roku i do zobaczenia wśród nominowanych, a później na Gali podczas V edycji Plebiscytu „Nasz Szydłowiec”.

Fotoreportaż Cezarego Szymkiewicza

Fotoreportaż Radia Szydłowiec