W piątek szydłowieccy policjanci na terenie całego powiatu zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy podczas jazdy, w niezgodny z przepisami sposób, korzystali z telefonów komórkowych.

Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem dla nich samych oraz innych osób, jest rozmawianie przez telefon w sposób niedozwolony podczas jazdy, pisanie sms, czy też przeglądanie portali społecznościowych. A przecież oderwanie wzroku od „drogi” powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów nie kontrolując toru jazdy. Dlatego na takie zachowanie nie może być przyzwolenia. Piątkowe działania wynikały z ogólnopolskiej akcji policyjnej pn. „Telefony”. W całym kraju funkcjonariusze podczas kontroli drogowych przypominali o zagrożeniach wynikających z używania telefonu podczas kierowania pojazdem.

W trakcie całodniowych działań na terenie naszego miasta i powiatu, mundurowi dokonali kontroli 39 pojazdów, w trakcie której ujawniono 20 wykroczeń drogowych w tym jeden przypadek korzystania z telefonu przez kierowcę w sposób niezgodny z przepisami. Funkcjonariusze zastosowali wobec sprawców wykroczeń przewidziane prawem kary i środki karne.

Pamiętajmy, że kwota ewentualnego mandatu w zupełności wystarczy na zakup do naszego auta zestawu głośnomówiącego, który bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa i usprawni korzystanie z telefonu komórkowego.

info: mazowiecka.policja.gov.pl