Szydłowieccy policjanci podsumowali wczorajsze działania pn. „Trzeźwa Głowa” w ramach których prowadzili działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”. Działania miały na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów świadczącym usługi przewozu osób. Wszyscy kontrolowani byli trzeźwi.

W ramach obchodzonego 26.03 Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości prowadzone były działania pn. „Trzeźwa Głowa” w ramach których jednocześnie prowadzono działania pn. „Trzeźwość w przewozie osób”. Powyższe działania miały na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, autobusów, busów, a także nauki jazdy oraz podniesienia świadomości na temat negatywnego wpływu alkoholu na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wczoraj podczas prowadzonych działań policjanci dokonali 46 kontroli kierujących pojazdami komunikacji publicznej busów i autobusów oraz 1 kontrolę na zawartość środków odurzających.   

Na podkreślenie zasługuje fakt, iż policjanci podczas prowadzonych działań nie ujawnili nieprawidłowości dot.  przewozu osób.

Pomimo nie ujawnienia żadnego kierowcy na podwójnym gazie w dalszym ciągu  APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię, aby po spożyciu alkoholu by  nie siadać za kierownicę – włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia. 

sierż. Marlena Skórkiewicz