5 kolizji (w tym 1 na parkingu), 3 nietrzeźwych kierujących i 131 wykroczeń to bilans długiego majowego weekendu prowadzonego od 27.04  do 6.05 akcji pn. „Majowy weekend”.

Tegoroczny weekend majowy dla niektórych podróżnych rozpoczął się już w piątek 27 kwietnia br.  i trwał do niedzieli 6 maja br. Podczas prowadzonych działań na terenie powiatu szydłowieckiego w mieście, na trasach, ale także na terenie osiedli mieszkaniowych można było spotkać więcej patroli, były to patrole umundurowane, jak i po cywilnemu.

Zgodnie z zapowiedziami, policjanci reagowali na wszelkie ujawniane wykroczenia drogowe, będące głównymi przyczynami wypadków. Podczas akcji „Majowy weekend” na terenie całego powiatu policjanci odnotowali 5 niegroźnych kolizji oraz ujawnili 3 nietrzeźwych kierujących. Ponadto w tym czasie policjanci odnotowali 131 wykroczeń w ruchu drogowym.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez nasz powiat.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

sierż. Marlena Skórkiewicz