Kilkudziesięciu policjantów i strażaków prowadziło poszukiwania 73-letniego mieszkańca Gąsaw Rządowych. Mężczyznę odnalazła mieszkanka gminy Szydłowiec spacerująca po lesie. Po przebadaniu przez lekarza mężczyznę przekazano rodzinie.

Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie 73-letniego mieszkańca Gąsaw Rządowych 22 lipca po tym, jak około godziny 13 wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną, a około godziny 16 widziany był na przystanku autobusowym tej miejscowości. Policjanci i strażacy prowadzili poszukiwania, sprawdzali miejsca, gdzie mógł się udać mężczyzna jak również teren leśny w rejonie miejsca zamieszkania. Do działań poszukiwawczych skierowanych zostało kilkudziesięciu policjantów i strażaków.
W środę około godz. 14 mężczyzna został odnaleziony przez mieszkankę gminy Szydłowiec spacerującą po lesie w rejonie Szydłówka. Po przebadaniu przez lekarza mężczyznę przekazano rodzinie.

 

Zaginięcie to poważne zagrożenie dla osób starszych, schorowanych i przyjmujących na stałe leki. Dlatego warto wyposażyć  seniorów, szczególnie tych mających problemy z pamięcią,  w elementy ułatwiające ich odnalezienie i zidentyfikowanie. Do tego przydatne okażą się specjalne opaski lub bransolety z informacją o chorobie i danymi kontaktowymi do opiekuna, telefon komórkowy, bądź nawet specjalistyczne urządzenia umożliwiające zlokalizowanie w przypadku zaginięcia.

 sierż. szt. Marlena Skórkiewicz