Turniej rozpoczęli organizatorzy z ramienia Akademii Piłkarskiej Szydłowiec: Dominik Gawor i Artur Ludew oraz starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki. 

Zabawa na stadionie Szydłowianki była przednia i oczywiście w duchu sportowej rywalizacji. Mecze rozgrywano w systemie każdy z każdym, równolegle na dwóch boiskach. 

Jak się okazało na koniec turnieju mieliśmy: „walijsko – polsko – ukraińskie” podium. Poniżej końcowa koleność:

1. Cardiff City

2. Varsovia Warszawa

3. FC Wołyń

4. Cracovia Kraków

5. APN Piotrków Trybunalski

6. Arka Gdynia

7. Polonia Warszawa

8. Raków Częstochowa

9. Akademia Piłkarska Szydłowiec

10. FK Prienai

11. Broń Radom

 

Dekoracji zawodników dokonali: starosta szydłowiecki Włodzimierz Górlicki, prezes MZPN Zdzisław Łazarczyk oraz prezes ROZPN Sławomir Pietrzyk. 

Nie zabrakło również nagród indywidualnych dla przyszłych gwiazd piłki nożnej: 

Najlepszy strzelec – Adrian Troć z Varsovii Warszawa (11 goli)

Najlepszy bramkarz – Kacper Trelowski z Rakówa Częstochowa 

Najlepszy zawodnik – Taylor Jones z Cardiff City 

Akademia Piłkarska Szydłowiec otrzymała nagrodę Fair Play.

 

Turniej połączony był z piknikiem rodzinnym, podczas którego nie zabrakło grillowania, pyszności z kuchni polowej, zabawy na  placu zabaw, pokazów tanecznych dzieci z ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu pod kierownictwem Marioli Koniarczyk oraz arcyciekawego pokazu piłkarskiego  freestyle’u w wykonaniu Dawida Krzyżowskiego – Mistrza Polski 2013 w jeden na jeden. Młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła byli zachwyceni umiejętnościami technicznymi Dawida. 

Pierwsza edycja turnieju w Szydłowcu została znakomicie zorganizowana. Z relacji kierowników drużyn można było wysnuć, że byli bardzo zadowoleni. Nad każdą drużyną czuwał specjalnie oddelegowany koordynator, natomiast głównym koordynatorem na turnieju był Piotr Kowalski, który również żywiołowo zachęcał zebranych do dopingowania młodym piłkarzom.

Sobotni wieczór był doskonałą okazją do integracji młodych zawodników z różnych zakątków Europy. Na specjalnie przygotowanym rzutniku w lokalu „Lodownia” wszyscy wspólnie obejrzeli finał Ligi Mistrzów Real Madryt vs. Atletico Madryt. 

Ten turniej był doskonałą promocją sportu, Szydłowca i świetnej zabawy. Zabawą zresztą wszystko się zakończyło, a dokładniej mówiąc spontaniczną kąpielą zawodników Akademii Piłkarskiej Szydłowiec…w fontannie 🙂

 

Oby więcej takich przedsięwzięć na terenie Szydłowca. Poniżej zapraszamy do obszernej galerii zdjęć z Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej w Szydłowcu. 167 udostępnione jest w oryginalnych rozmiarach, które oczywiście można pobierać. 

KLIKNIJ i ZOBACZ NAJWIĘKSZĄ GALERIĘ ZDJĘĆ z TURNIEJU ( PHOTO GALLERY, CLIK HERE)

 

Organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Szydłowiec, współorganizatorem Powiat Szydłowiecki. Patronat honorowy nad turniejem objęła Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz, patronat techniczny Państwowa Straż Pożarna, MKS Szydłowianka Szydłowiec oraz Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. 

Projekt współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki RP. 

Patronat medialny nad turniejem sprawował portal Nasz Szydłowiec

Wyniki wszystkich spotkań podamy w najbliższym czasie.