W ostatni weekend znów grały drużyny piłkarskie z powiatu szydłowieckiego, reprezentujące nasz teren w ligach radomskich: Klasie Okręgowej, Klasie A i Klasie B.

Znów świetnie zaprezentowała się najwyżej notowana drużyna naszego powiatu czyli Oronka Orońsko. Zawodnicy z Orońska plasują się obecnie na 7. pozycji w ligowej tabeli Klasy Okręgowej. W ostatniej kolejce, aż 4:1 pokonali na własnym boisku drużynę Centrum Radom. Bramki dla naszej drużyny strzelali: Lech, Kumoch, Zepchło i Bursa. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Koniarczyka ma spore szanse, aby zakończyć sezon w ligowej czołówce.

Porażką 0:3 zakończył się mecz drużyny ze stolicy powiatu czyli Szydłowianki Szydłowiec. Nasz zespół przegrał na wyjeździe z wyżej notowaną Powiślanką Lipsko. Gospodarze strzelili tzw. „gola do szatni”, ale to nie podłamało Szydłowianki, która już po przerwie przeprowadziła kilka groźnych akcji. Niestety Powiślanka była skuteczna w kontratakach i dorzuciła jeszcze dwa gole. Na uwagę zasługuje powrót na stadion kibiców, Ci z Lipska zaprezentowali efektowną oprawę. Nasz zespół zajmuje 9. miejsce w tabeli, tracąc 4 punkty do Oronki Orońsko.

W Klasie A rewelacyjnie na własnym boisku zaprezentowała się Gryfia Mirów, pokonując rywali z KS Chomentów, aż 7:2.

KS Jastrząb występujący w tej samej klasie rozgrywkowej przegrał swój mecz wyjazdowy z rezerwami Broni Radom 0:2.

Gryfia Mirów ma bardzo duże szanse, aby włączyć się w walkę o 4 miejsce w ligowej tabeli. Beniaminek z Jastrzębia dobrą grą może powalczyć o miejsce w środku tabeli.

Obydwie drużyny rewelacyjnie zaprezentowały się w środę 19 maja w zaległych ligowych meczach. Gryfia Mirów wygrała na wyjeździe z Wisłą Solec, aż 5:0. Natomiast KS Jastrząb na własnym boisku 5:3 pokonał wyżej notowanego rywala Plon Garbatka Letnisko.

W klasie B troszeczkę nerwowo zrobiło się w Łaziskach, gdzie miejscowy Postęp przegrał na własnym boisku z Legionem Suskowola, aż 0:3. Nasza drużyna nadal prowadzi w tabeli, ale przewaga nad drugim WKS Zajezierze stopniała do 5 punktów. Mimo wszystko nadal to Postęp Łaziska jest faworytem w wyścigu o awans do Klasy A.

Zwycięstwo z „czerwoną latarnią” ligi LZS Zalesice odniósł Hubal Chlewiska. Mecz odbył się w Pawłowie, a nasza drużyna wygrała 3:1, awansując na 8 miejsce w tabeli.