W ostatnich tygodniach 2014 roku czytelnicy portalu Nasz Szydłowiec, mieszkańcy Gminy Szydłowiec oddawali głosy na swoich ulubieńców, swoją rodzinę lub znajomych. Na tych, którzy według nich najbardziej zasłużyli by otrzymać konkretny tytuł za rok 2014.

Organizowany po raz trzeci plebiscyt znów cieszył się ogromną popularnością. Świadczy o tym ponad 2 tysiące oddanych głosów.

Zamkowa sala widowiskowa ugościła czwartkowego wieczora około 100 osób.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim pokazem multimedialnym, podsumowującym 5 lat działalności portalu Nasz Szydłowiec. Przez te 5 lat naprawdę wiele się wydarzyło, a portal Nasz Szydłowiec brał udział w wielu naprawdę ważnych chwilach dla naszego miasta i społeczeństwa. (Dokładniejsze podsumowanie 5-lat działalności portalu już w kwietniu, kiedy to dokładnie minie 5-lat od startu).

Czwartkowe spotkanie poprowadził Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec. Na wstępie przedstawił założenia Plebiscytu, w skrócie zasady, a także pochwalił liczbę nominowanych. Właśnie liczba nominowanych pokazuje, że w Szydłowcu, bądź co bądź małym miasteczku, dzieje się naprawdę dużo. A co najważniejsze dzieje się wiele, czym można, a nawet trzeba się chwalić. Właśnie po to powstał plebiscyt Nasz Szydłowiec, by wyróżnić tych, którym się chce i tym bardziej cieszy, że mieszkańcy Szydłowca ochoczo odpowiedzieli na Plebiscyt.

W dalszej części uroczystości Marcin Banaszczyk przedstawiał nominowanych w każdej kategorii, poprzez prezentacje multimedialne. Następnie pamiątkowymi dyplomami uhonorowani zostali Ci, którzy nie zmieścili się na podium Plebiscytu „Nasz Szydłowiec”. Kolejnym krokiem było wręczenie dyplomów oraz kwiatów dla miejsc 3 i 2. Nagradzanie kończyło się ogłoszeniem zwycięzcy w danej kategorii, wręczeniem wygranemu dyplomu gratulacyjnego oraz kwiatów, a także specjalnie przygotowanej statuetki za zwycięstwo w Plebiscycie „Nasz Szydłowiec”. (poniżej pełna lista zwycięzców i wyróżnionych)

W między czasie Banaszczyk zaprezentował zebranym podsumowanie pierwszego sezonu programu „Twarzą w Twarz”, który realizowany jest przez portal Nasz Szydłowiec (o tym szerzej również w osobnym tekście niebawem).

Miłym akcentem czwartkowej uroczystości było wręczenie tzw. „Nagrody Specjalnej” za całokształ osiągnięć dla Szydłowca, dla społeczeństwa szydłowieckiego itp. Nagroda była przyznawana przez portal po raz pierwszy i ją również przyznawali czytelnicy. To właśnie Wy w większości wskazaliście Agnieszkę Sobutkę – Klepaczewską, która nie kryła swojego wzruszenia i zaskoczenia.

Po wręczeniu nagród dla wszystkich zebranych zagrała i zaśpiewała Zuzanna Gadowska, szydłowiecka utalentowana wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka. Po burzy oklasków można wnioskować, że występ Zuzy przypadł do gustu publiczności.

Nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia, wszystkich którzy odebrali tego wieczora nagrody. Ostatnim akcentem uroczystej Gali był poczęstunek przygotowany na pierwszym piętrze szydłowieckiego Zamku.

Marcin Banaszczyk z rąk Doroty Kubiś, sekretarz Gminy Szydłowiec, odebrał podziękowania za zaproszenie oraz gratulacje dla nagrodzonych i dla portalu z okazji 5-lecia od burmistrza Szydłowca Artura Ludwa.

Ostateczna kolejność we wszystkich kategoriach:

CZŁOWIEK ROKU:
1 miejsce – Krystian Korba & Konrad Jóźwik

2 miejsce – Grupa Wolontariuszy „Bezdomniaki Szydłowieckie”

3 miejsce – Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej

Wyróżnienia: Szydłowiecki Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Piotr Kowalski, Fundacja Aktywizacji Społecznej „Kanon”, Przemysław Duda, Inga Pytka-Sobutka

 
KULTURA:

1 miejsce – Zuzanna Gadowska

2 miejsce – Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”

3 miejsce – Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”

Wyróżnienia: Fundacja Strefa JP2 – Centrum Młodych, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”, Miejska Orkiestra Dęta, Aleksandra Krupa, Aleksandra Michalska, ks. Andrzej Kania i szydłowiecka młodzież, Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne, Kameralny Zespół Instrumentalny „Pol-Orffa”, Chór Miasta Szydłowca „Gaudium Canti”

 
SPORT

1 miejsce – Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „MUSHIN”

2 miejsce – SKS KB „VIKTORIA” Szydłowiec

3 miejsce – Rodzinna Akademia Sportu

Wyróżnienia: KS Akademia Piłkarska Szydłowiec, MKS Szydłowianka Szydłowiec, Dominik Furman, Jacek Górlicki, Klub Biegacza „Endorfina”, Klub Szachowy „Wieża”

 
SZKOŁA

1 miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

2 miejsce – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu

3 miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu

Wyróżnienia: Zespół Szkół im. Jana Chrapka w Majdowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

 
Nagroda Specjalna: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska

 
SERDECZNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH! DO NASTĘPNEGO ROKU! NIECH 2015 BĘDZIE DLA WSZYSTKICH MEGA UDANY!
 
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu przygotowanego przez Agnieszkę Kwaśniewską:
{phocagallery view=category|categoryid=335|limitstart=0|limitcount=22|imageordering=5}
 
Podziękowania dla:

– Małgorzaty Bernatek, dyrektor SCKiS „Zamek” za udostępnienie sali

– pracowników SCKiS „Zamek” za pomoc w logistycznym zorganizowaniu uroczystości

– firmy „Meduza Media” za ufundowanie i przygotowanie dyplomów gratulacyjnych

– Studia Impulse: Agnieszki i Zbyszka Kwaśniewskich za obsługę foto&video uroczystości

– Kwiaciarni „Agnieszka” za ufundowanie kwiatów

– Zuzanny Gadowskiej za piękny muzyczny występ
– wszystkich uczestników Uroczystej Gali Wręczenia Nagród
 
Informacja o zakończonym Plebiscycie „Nasz Szydłowiec 2014” pojawiła lub pojawi się niebawem w przeróżnych mediach: Radio Plus Radom, Echo Dnia Radomskie, Portal Szydłowiecki, a już niebawem temat zostanie poruszony także w Gościu Niedzielnym.