Karate to droga do osiągnięcia jedności ducha i ciała. Rozwinięte przeszło 1000 lat temu, jako forma walki bez użycia broni, ale z zastosowaniem naturalnych dla człowieka środków walki, jak pięści, kolana, stopy i głowa stało się dla karateka szkołą hartowania charakterów, sposobem doskonalenia cech psychicznych poprzez rygorystyczny trening cielesny. Oprócz wzmocnienia ciała i poprawienia szybkości, siły, i koordynacji, karate uczy też zaufania, a nie zarozumiałości czy zuchwałości. Karate nie jest sportem, ale drogą życiową i drogą rozwoju osobowości. Karate nigdy nie było techniką agresji.Kultywowane na treningach starojapońskie zasady: szacunku dla starszych, pokory, samowyrzeczenia, pracy nad sobą owocują pozytywnym rozwojem charakterów młodych ludzipowiedział Wojciech Dobrzański.

{phocagallery view=category|categoryid=62|limitstart=0|limitcount=8|detail=5|imageordering=5}

Instruktor Robert Wyciszkiewicz komentując prezentację multimedialną przedstawił zebranym działalność Klubu Karate Kyokushin w roku 2011. Sensei Wyciszkiewicz mówił m.in. o zdobytych medalach.

  • 18 stycznia 2011 roku osiemnastoosobowa reprezentacja I.K.O. Matsushima Polska brała udział w Warsaw Open – ogólnopolskim otwartym turnieju Karate Kyokushin w kumite, zdobywając 7 medali  2 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.
  • 04 czerwca 2011 roku w Pałacu Młodzieży  w Warszawie sześcioosobowa reprezentacja I.K.O. Matsushima Polska brała udział w Mas. Oyama Memorial Cup Poland – turnieju Karate Kyokushin w kumite zdobywając w poszczególnych kategoriach wagowych 5 medali w tym: 1 złoty i 4 srebrne.
  • 11 czerwca 2011 roku pięcioosobowa reprezentacja I.K.O. Matsushima Polska brała udział w ogólnopolskim turnieju Karate Kyokushin w kumite i w kata, który odbył się w Warszawie. Łącznie zdobyto 6 medali. W kata 1 srebrny. W kumite: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe.
  • 11 grudnia 2011 roku ośmioosobowa reprezentacja I.K.O. Matsushima Polska brała udział w II Polish Open Shinkyokushin w Lublinie zdobywając I miejsce w konkurencji kadetów w kata i II miejsce w konkurencji kumite chłopców w wieku 16-17 lat w wadze do 70 kg. W turnieju brało udział 120 zawodników z 18 ośrodków karate w Polsce.

Doceniając szczególne osiągnięcia sportowe oraz promocję Szydłowca i regionu na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej przedstawiciele Urzędu Miejskiego: Bolesław Boruszewski – Główny Specjalista ds. Organizacyjno – Prawnych i Justyna Jezierska – Kierownik Referatu Promocji wręczyli w imieniu Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego puchar dla Klubu oraz dyplomy i pendrivy dla zawodników i instruktorów.

„Proszę przyjąć wyrazy uznania i serdeczne podziękowania za pracę nad fizycznym i duchowym rozwojem, praktykowanie ducha pokory oraz za determinację, która przyczyniła się uzyskania wysokich wyników sportowych w Karate Kyokushin.Jesteśmy dumni z tego, że w mieście mamy tak wspaniałą i usportowioną młodzież,  która w szczególny i piękny sposób reprezentuje naszą Małą Ojczyznę nie tylko w kraju, lecz również poza jego granicami.Dziękując za dotychczasowe osiągnięcia, życzę by nie zabrakło zapału w realizacji dalszych zamierzeń oraz kolejnych sukcesów sportowych.”

Wyróżnienia od władz miasta nie były jedynymi. Również władze Stowarzyszenia i Klubu skierowali swoje podziękowania do zawodników wręczając trofea.Medaliści 2011r., zawodniczki i zawodnicy I.K.O Kyokushin Karate Matsushima Polska trenujący w I.K.O Matsushima Szydłowieckiem Klubie Sportowym „Mushin”, bez podziału na grupy wiekowe oraz ilość i kolor zdobytych medali to: Sylwia Szymkiewicz, Olga Wietrak, Angelika Ziółkowska, Andżelika Magda, Katarzyna Prokopczuk, Aleksandra Czaja, Krystian Rzeźnik, Jakub Wyciszkiewicz, Hubert Pielas, Marek Pielas, Łukasz Piotrowski, Wojciech Dobrzański, Mateusz Wietrak, Paweł Trześniewski.Specjalne podziękowania skierowano w stronę instruktorów: Roberta Wyciszkiewicza, Mariusza Szymkiewicza, Marka Pielasa, i Mateusza Siciarza. Podkreślano nie tylko doskonałe przygotowanie merytoryczne i duże doświadczenie, ale także niezwykłe zaangażowanie i serce wkładane w trenowanie młodych adeptów karate.Spotkanie zakończył pokazowy, wspólny trening wszystkich grup wiekowych I.K.O. Matsushima Klubu Sportowego „MUSHIN” uwieńczony pamiątkową fotografią.

źródło:// www.szydlowiec.pl