Kolejny raz w ramach II edycji projektu pn. „Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu spotkali się z seniorami. Tym razem w spotkaniu uczestniczyli seniorzy z szydłowieckiego Klubu Seniora „Zamek”.

19 października policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii spotkali się z seniorami szydłowieckiego Klubu Seniora „Zamek”. Podczas spotkania przypomnieli o metodach, jakie oszuści wykorzystują wobec osób starszych i jak zadbać o własne bezpieczeństwo, aby ustrzec się przed oszustami.

Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ często seniorzy tracą oszczędności całego życia.

Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy, komukolwiek.

info: policja.gov.pl