19 stycznia 2020 r. Klub Sportowy „Alternatywa” w Szydłowcu realizując swoje statutowe zadanie upowszechniania kultury fizycznej, zorganizował dzień nauki jazdy na nartach, połączonej z rekreacją i ruchem na świeżym powietrzu.

Imprezę zlokalizowano w nieodległym Parku Rozrywki „Sabat” w Krajnie.

Udział w niej wzięli wszyscy chętni spośród dzieci trenujących szachy w tym klubie i jego sympatyków – w sumie blisko 30 osób.

Czego by nie rzec o szachowej szkółce ALTERNATYWY, to przyznać trzeba, że z nami nigdy nie jest nudno! Kto był w ostatnią sobotę na stoku w Krajnie-Zagórzu, ten mógł przekonać się o tym z całą pewnością.

Wystarczyło popatrzeć na naszą szkolną gromadkę zakutaną przez rodziców w ciepłe, zimowe kurtki, rękawice i czapki, walczącą o lepsze z butami narciarskimi, deskami, kijkami i – wreszcie – z najzłośliwszą ze wszystkiego, nieznośną wręcz pochyłością stoku ? Zapał i upór
towarzyszyły wszystkim – tak młodszym jak i starszym początkującym narciarzom, a błysk w oku i wypieki na twarzach świadczyły o najwyższym stopniu zaangażowania.

Wyjątkowo skąpa tej zimy i – co tu nie gadać – sztuczna pokrywa śnieżna, dała nam jednak autentyczną radość i satysfakcję. Może trochę bolały mięśnie, może trochę… dolne części pleców, ale nikt się nie zrażał. Nikt nie odpuszczał, aż w końcu wszyscy nauczyli się – bez pomocy – zjechać z góry „na stojąco” (no, może – prawie wszyscy ?).

Posiłek w miejscowej restauracji smakował wyśmienicie a zaraz po nim przyszedł czas na (cóżby innego) !!SZACHY!! Miniturniej bezpośrednio po nartach wygrał Szymek Żurek. Na drugie miejsce – wślizgiem, wjechał Damian Stryjek a podium dopełnił Wojtek Rogala. Cała trójka została nagrodzona pięknie wydanymi zbiorami baśni, napisanymi przez klasyków gatunku. Miłego poczytania!

Powrotny bus do Szydłowca pobrzmiewał śmiechem i radosnym gwarem.

Udało się prawie wszystko!

Serdecznie dziękuję – biorącym udział w tym przedsięwzięciu, rodzicom, działaczom i dzieciom. Wdzięczność wyrażam Panu Burmistrzowi i władzom miejskim (dzięki środkom publicznym sfinan-sowaliśmy ok. 1/3 kosztów), sobie – za świetny pomysł i jego pomyślną realizację, no, i jeszcze… Mojej Kochanej Żonie, która życzliwie przymyka oko na moją nie przynoszącą żadnych dochodów pasję ?

tekst: Prezes K.S. ALTERNATYWA w Szydłowcu Wojciech Bednarczyk