Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, rywalizowała podczas Mitingu Lekkoatletycznego – Nadzieje Olimpijskie, który odbył się 14 września na stadionie MOSiR w Radomiu.
Takiego spotkania najmłodszych lekkoatletów w Radomiu jeszcze nie było. Do zmagań na stadionie MOSiR Radom przystąpiło ponad 630 zawodników, a wśród nich dziewczęta i chłopcy z PSP2 w Szydłowcu, którzy rywalizowali w czterech konkurencjach pod okiem tak znakomitych gości jak: Tomasz Majewski, Martyna Kotwiła, Natalia Wosztyl i Tomasz Gizicki.

Zawodom przyświecała idea popularyzacji lekkiej atletyki wśród najmłodszych dzieci, promocji postaw patriotycznych oraz prospołecznych. Do zmagań przystąpiły dziewczynki i chłopcy w kategorii U12. Rywalizacja odbywała się w formule dwuboju lekkoatletycznego. Każdy zawodnik rywalizował w dwóch konkurencjach, jednej biegowej, jednej technicznej. Suma punktów uzyskanych w nich wliczana była do dwuboju. Dziewczęta i chłopcy startowali w takich konkurencjach jak bieg na 60m, bieg na 300m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze w konkurencjach indywidualnych.

Aleksandra Nowocień wyskakała sobie skokiem w dal brązowy medal- z awansem na miting ogólnopolski 👏👏🏆🥉

Na czwartym miejscu uplasował się Franciszek Maj, rzucając piłeczką palantową na odległość 40 m ( 1 m zabrakło do zdobycia brązowego medalu )

Sportowe zmagania to jednak nie wszystko. Uczestnicy zawodów mieli możliwość spotkać się z mistrzami sportu wywodzącymi się z naszego miasta i regionu.

Opiekunami zawodników byli Grzegorz Nowak i Robert Wojcieszek.