{phocagallery view=category|categoryid=109|limitstart=0|limitcount=23|detail=5|imageordering=5}

Kolarze w sobotnie przedpołudnie przystąpili do decydującego starcia – indywidualnej jazdy na czas na dystansie 24 kilometrów.

Najszybciej trasę pokonał Ukrainiec Popkov, który pokonał Mateusza Nowaka (Reprezentacja Polski) oraz Mateusza Taciaka.

W klasyfikacji generalnej Taciak wyprzedził bardzo dobrze jadącego przez cały wyścig Nowaka, trzecie miejsce zajął Nikolay Mihaylov (CCC Polsat Polkowice).

Najlepszym góralem został Damian Walczak (BDC MarcPol Team), najbardziej aktywnym kolarzem Siarhei Papok (Białoruś), Mateusz Nowak wygrał klasyfikację młodzieżową, a BDC MarcPol Team drużynową.

Poznaliśmy dziś również panią, która szczęśliwa wylosowała rower ufundowany przez Ciepłownię Miejską w Szydłowcu. Ci którzy pobrali losy dziś, będą brali udział w losowaniu roweru jutro, a który ufundowany został przez Wodociągi i Kanalizację w Szydłowcu.

Imprezę poprowadzili Włodzimierz Rezner, Jerzy Ziętek i Agnieszka Sobutka – Klepaczewska.

Po udekorowaniu wszystkich zwycięzców wśród kolarzy, burmistrz Szydłowca wręczył pamiątkowe statuetki swoim współpracownikom, którzy wykazali się największą ofiarnością i zaangażowaniem przy organizacji szydłowieckiego etapu wyścigu .

Wszystkich mieszkańców zapraszamy na Rynek Wielki w Szydłowcu również jutro (niedziela, 29 lipiec) na zakończenie rowerowego święta w naszym pięknym mieście.