W sobotę 3 października siatkarska drużyna młodziczek RAS6 Szydłowiec udała się na turniej do Kozienic na zaproszenie MUKS Joker Kozienice.

Drużynę na turniej wyselekcjonował trener Grzegorz Nowak, do Kozieniec pojechały więc: Julia Ziemniak, Aleksandra Ziemniak, Wiktoria Sobczak, Iga Barczyńska, Gabrysia Jama, Maja Owczarek, Julia Biegaj, Zuzanna Kopycka, Antonina Palmowska, Agata Florczyk.

W oczekiwaniu na transport do Kozienic drużyna RAS6 przyglądała się przygotowaniom do II Memoriału im. Marcina Pawlaka w Szydłowcu, człowieka który był przyjacielem i sponsorem Rodzinnej Akademii Sportu.

W wyniku losowania w kozienickim Miejskim Ośrodku Sportu drużyna RAS6 Szydłowiec trafiła do grupy 1, w której znalazły się również MUKS Joker Kozienice i UKS Orlęta Raszyn. Nasze siatkarki przegrały 1:2 mecz z Kozienicami, ale 2:0 pokonały drużynę z Raszyna i zajęły drugie miejsce w grupie, dzięki czemu grały dalej.

W półfinale nasza drużyna zmierzyła się z zaprzyjaźnioną Wierzbicą, ale niestety to rywalki okazały się lepsze 1:2 i awansowały do finału.

RAS6 pozostała walka o brązowy medal, która okazała się skuteczna. Dziewczyny z Szydłowca 2:0 wygrały z LKS Perłą Złotokłos.

Nie zabrakło nagrody indywidualnej dla Mai Oczwarek, a cała drużyna otrzymała puchar, koszulki i dyplom. To kolejne trofea do klubowej gabloty.

Ciekawa nauka na przyszłość jeśli chodzi o dwa elementy zagrywka i przyjęcie. One zdecydowanie dawały najwięcej punktów, zagrywka – serie bezpośrednich, natomiast dobre przyjęcie gwarantowało przewagę na siatce mimo nieco słabszych warunków fizycznych. Rewelacyjne doświadczenie” – powiedział portalowi trener Paweł Bloch, który prowadził drużynę w Kozienicach.

Końcowa klasyfikacja:

  1. MUKS JOKER Kozienice
  2. UKS GEPARD Wierzbica
  3. RAS6 Szydłowiec
  4. LKS PERŁA Złotokłos
  5. UKS Orlęta Raszyn
  6. KKS Kozienice

????????