By wysłuchać pełnych wypowiedzi należy kliknąć w zdjęcie przedstawiające wypowiadającego się i  następnie w artykule na stronie Radia Wnet kliknąć żółty przycisk play z podpisem „posłuchaj teraz”.

„Szydłowiec w remoncie. Samorząd miasta korzysta z dotacji i jest rewitalizacja naszych zabytków. Naszym miastem rządzi burmistrz Andrzej Jarzyński, który rządzi już 3 kadencje. Ostatnio kandydował z własnego komitetu, ale do sejmiku startował z listy PO. Wybory samorządowe to doskonała okazja do zmian, zgodnie z hasłem „Czas na Zmiany”. W powiecie i gminie przygotowujemy się do wyborów samorządowych. Struktury PiS-u wydelegowały moją skromną osobę do tej kandydatury” – powiedziała w Poranku WNET z Szydłowca Agnieszka Górska, radna woj. mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. (KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ)

wnet2

„Wydawało mi się, że nie ma w naszym mieście takiego medium niezależnego od władzy. Nie jesteśmy sponsorowani przez burmistrza, ale jak jest za co pochwalić, to i jego pochwalimy. Działam na tym terenie już od 4 lat. Nie czuje, abym był szykanowany. Myślę, że szanują moje zdanie i biorą pod uwagę to co mówię” – powiedział Radiu WNET Marcin Banaszczyk, twórca i redaktor portalu naszszydłowiec.pl (KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ)

wnet3

„Wczoraj wyszli pielgrzymi z naszego miasta. Około 250 ludzi poszło na tę pielgrzymkę. Co mnie cieszy – w większości dołączyli do nas ludzie młodzi. Jestem proboszczem tej parafii już 21 lat. Znam bliżej ludzi związanych z Kościołem. Chociaż niektórzy być może boją się proboszcza i wolą rozmawiać z wikarymi” – żartował proboszcz z Szydłowca ks. Adam Radzimirski. (KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ)

wnet4

„Wydawało mi się, że pewne rzeczy odchodzą w niepamięć, dlatego warto je udokumentować, dlatego napisałam dwie książki o historii naszego miasta. Pierwsza z nich dotyczy cmentarza w Szydłowcu, na którym spoczywają Powstańcy i zaborcy z czasów zaborów, żołnierze Legionów, Wojska Polskiego i innych Formacji Niepodległościowych. Szydłowiec jest miastem położonym na kamieniu, tym samym na naszym cmentarzu jest bardzo dużo rzeźby nagrobnej” – opowiadała w Poranku WNET Irena Hanusz, mieszkanka i lokalna patriotka Szydłowca. (KLIKNIJ ZDJĘCIE PONIŻEJ)

wnet5

Na koniec zapraszamy również do posłuchania wypowiedzi mieszkańców Szydłowca pytanych przez dziennikarzy Radia WNET w dniu wczorajszym na szydłowieckich ulicach. Wystarczy kliknąć TUTAJ, zjechać w dół strony i kliknąć play pod tytułem „Mieszkańcy Szydłowca”.

————————————————————————————

Radio Wnet – polska firma o charakterze serwisu społecznościowego i platformy radiowej założona w 2009 roku przez Krzysztofa Skowrońskiego, Grzegorza Wasowskiego, Katarzynę Adamiak-Sroczyńską i Monikę Makowską-Wasowską. Radio wspierają m.in. Wojciech Cejrowski, Andrzej Iwicki, Jerzy Jachowicz, Adam Piśko i Jacek Pawłowski.

Radio Wnet podaje jako swoją misję zwiększanie zakresu wolności w polskich mediach. Serwis umożliwia swoim użytkownikom publikowanie różnorodnych audycji, materiałów audiowizualnych, graficznych i tekstów przez nich tworzonych. Materiały zamieszczone w serwisie są dostępne na stronie internetowej. Użytkownicy mogą tworzyć swoje profile i zamieszczać na nich materiały oraz dodawać komentarze do publikowanych materiałów. Zarejestrowani użytkownicy, zwani „republikanami Radia Wnet”, mają także możliwość tworzenia w ramach serwisu swojego kanału radiowego – Wolnej Anteny Radia Wnet. Przy Radiu Wnet powstała Akademia Radia Wnet, która szkoli przyszłych dziennikarzy