Podczas tej uroczystości młodzież z Fundacji Strefa JP2 – Centrum Młodych chciała wyróżnić tych, którzy w swojej działalności, w życiu codziennym, kierują się w pewien sposób nauczaniem św. Jana Pawła II. 

Młodzież postanowiła wyróżnić w pięciu kategoriach: wiara, kultura i sztuka, wolontariat, społeczeństwo oraz media. 

W pierwszej kategorii wyróżnienie otrzymał ks. kanonik Adam Radzimirski proboszcz parafii św. Zygmunta. W drugiej: Dorota i Janusz Gil. W trzeciej: Krystian Korba i Konrad Jóźwik. W czwartej: Urząd Miejski w Szydłowca, a w piątej: portal Nasz Szydłowiec. 

Oprócz wyróżnienia wszyscy nagrodzeni otrzymali tytuł Honorowego Członka Fundacji Strefa JP2 – Centrum Młodych. 

Nagrodę specjalną otrzymał bisku radomski ks. Henryk Tomasik. 

Oprócz wręczenia tytułowych „Skrzydeł” Fundacja podziękowała wszystkim tym, którzy wsparli projekt „Zaczarowany Tornister”. Nagrodą dla nich były własnoręcznie wykonane prace przez dzieciaki, które zostały obdarowane artykułami szkolnymi zebranymi w ramach akcji. 

Całość imprezy wpasowała się w obchody XV Dni Papieskich, które obchodzone są na pamiątkę wyboru Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Hasłem przewodnim tegorocznych „Skrzydeł” były słowa świętego papieża „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji”

Podczas Gali nie zabrakło wzruszeń, przemówień, występów artystycznych, a także poczęstunku. 

Organizatorom należą się brawa za pomysł i życzenia dalszych sukcesów, a wyróżnionym gratulację oraz życzenia wszystkiego najlepszego.

Fotorelacja TUTAJ

Poniżej kilka słów, które chwilę po Gali „Skrzydeł 2015” napisał na facebooku Marcin Banaszczyk, redaktor naczelny portalu Nasz Szydłowiec, wyróżnionego w kategorii „Media”.

skrzydla2015gala1