Dzień Papieski obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

W Szydłowcu przez całą niedzielę dało się wyczuć „papieskiego ducha”, już o 8.30 młodzież ze Strefy JP2 – Centrum Młodych otworzyli wystawę zdjęć pt. „Od roku ze świętym”. Nie zabrakło również popularych „tańców lednickich”.

Jedną z atrakcji był rówież flashmob „List do Wujka”, a także urodzinowy tort z okazji pierwszej rocznicy powstania Strefy JP2.

Wieczorem nadszedł czas na modlitwę. Modlono się różańcem według św. Jana Pawła II, a o godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza św. o wstawiennictwo papieża Polaka.

Punktem kulminacyjnym był wieczorny koncert przygotowany przez młodzież. Koncert pt. „Świętymi bądźcie” poprowadziła Olga Wojciechowska. Jako soliści wystąpili: Aneta Niziołek, Agnieszka Zugaj, Kinga Malmon, Tomasz Kraska oraz Przemysław Duda. Burzą oklasków nagrodzono również młodych artystów z dziecięcej scholi. Nie zabrakło słów św. Jana Pawła II wypowiedzianych do rodaków. Po części artystycznej wszyscy zebrani udali się na plac kościelny by tam pod pomnikiem złożyć znicze, a także ujrzeć „iskrę świętości do wujka Wojtyły”.

Głównym organizatorem uroczystości była Strefa JP2 Centrum Młodych działająca przy parafii św. Zygmunta w Szydłowcu. Młodzież dziękuje za wsparcie przy organizacji Urzędowi Miejskiemu, a także każdemu kto złożył ofiarę na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia.

Portal Nasz Szydłowiec zaprasza do obejrzenia wieczornej galerii zdjęć:

{phocagallery view=category|categoryid=297|limitstart=1|limitcount=22|imageordering=5}