Grupa rowerowa „Szydłowiec Bike Team” już 2 września zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze do udziału w rajdzie rowerowym i pożegnaniu wakacji. 

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze nie zapominając oczywiście o wszystkich uczestnikach „siostrach i braciach”, będących i tworzących piękną kawalerię rowerową podczas XVI Pielgrzymki Rowerowej Dekanatu Szydłowieckiego na Jasną Górę – powiedział nam Andrzej Jarzyński, jeden z organizatorów rajdu.

Start rajdu o godzinie 14.00 z Rynku Wielkiego w Szydłowcu. Następnie przejazd na cmentarz parafialny i zapalenie znicza na grobach żołnierzy, którzy zginęli w 1939 roku w bitwie pod Barakiem. Kolejny etap to dojazd o miejscowości Kierz – Niedźwiedzi przez Sadek. Tam spotkanie przy mogiłach powstańców styczniowych 1863 roku i dojazd do Jastrzębia. W Jastrzębiu zjazd w Parku Niepodległości i zapalenia znicza, a także zwiedzanie kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd nad zalew w Jastrzębiu.

Nad zalewem przekazanie informacji o pielgrzymce rowerowej i zaproszenie do udziału w 2019 roku. Spotkanie integracyjne i zaproszenie na poczęstunek, na pyszną grochówkę.

Następnie powrót na start rajdu, czyli na Rynek Wielki w Szydłowcu.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców i wszystkich miłośników turystyki rowerowej.