Galę wręczenia nagród w plebiscycie „Widzieć Więcej” poprowadzili Paulina Ruzik oraz Marek Michalski, który zachwycił zebraną publiczność inteligentnym poczuciem humoru. Pierwszym punktem programu był występ wokalny Iwony Cender, która wykonała „Nine Million Bicycles” z repertuaru Katie Melua.

Następnie Przemysław Duda główny organizator plebiscytu przywitał wszystkich gości, życzył miłych wrażeń i pokrótce opowiedział o plebiscycie. Po nim prowadzący na scenę zaprosili Marcina Banaszczyka prowadzącego portal naszszydlowiec.pl , który zauważył, że nie jest dobrym mówcą z tego względu, że na co dzień zajmuję się słowem pisanym, a nie mówionym. Zachwalał współpracę z Przemkiem i również życzył publiczności dobrej zabawy podczas gali.

Marek Michalski i Paulina Ruzik zaprosili na scenę Marię Pisarek, która miała wręczyć pierwsze wyróżnienie podczas galowego wieczoru. Pierwszą wyróżnioną osobą został ksiądz Andrzej Kania, który w kilku słowach podziękował za nominację, wyraźnie zaznaczył, że czuje się zaszczycony.

Kolejne wyróżnienie wręczył Bartosz Mosiołek, a tymi którzy odebrali je z jego rąk byli Ci, którzy reaktywowali Szydłowiecką Ligę Piątek Piłkarskich czyli Paweł Bloch i Artur Marszałek. Panowie nie ukrywali, że są dopiero na początku drogi, a ligę którą tworzą będą starali się ulepszać i co raz mocniej promować.

Nadszedł czas na krótką muzyczną przerwę podczas której Ewa Bilska wykonała utwór zespołu Varius Manx pt. „Piosenka Księżycowa”.

Po tym pięknym wykonaniu Przemysław Duda wręczył specjalną nagrodę, za całokształt pracy z młodzieżą Tadeuszowi Gogaczowi twórcy Ogniska Muzycznego w Szydłowcu oraz zespołu instrumentalnego „Pol – Orffa”. Tadeusz Gogacz powiedział, że z młodzieżą pracuje już od 55 lat, co wywołało burzę oklasków. Nagrodzony nie ukrywał swojego zaskoczenia, ale przyznał że bardzo się ucieszyło go to wyróżnienie.

Następnie para prowadzących zaprosiła na scenę Alicję Ruzik, która wręczyła wyróżnienie kolejnej nominowanej osobie, a była nią Sława Lorenc – Hanusz. Pasjonatka teatru oraz kultury żydowskiej, od wielu już lat pracuje z młodzieżą i wyławia talenty. Nagrodzona zaznaczyła, że uwielbia pracować z młodymi ludźmi, którzy dają jej siłę do dalszych działań.

Po tym wyróżnieniu nastąpił czas kolejnej muzycznej niespodzianki. Tym razem Iwona Cender i Ewa Bilska wykonały wspólnie piosenkę „Pogoda ducha” z repertuaru Hanny Banaszak.

Po piosence miało się rozstrzygnąć, kto będzie jako ostatni wyróżniony, a kto zwycięży. Na placu boju pozostali: Monika Łukomska – Bekiel oraz TAK Projektoriat.

Ostatnie wyróżnienie wręczał Marcin Banaszczyk z portalu naszszydlowiec.pl , dla podtrzymania napięcia starał się dość długo otwierać kopertę. Po chwili wszystko stało się jasne i nagrodę z rąk Banaszczyka odebrały dziewczyny z Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie Projektoriat.

Na scenie pojawiły się Anna Michajłow – Arak i Inga Pytka – Sobutka, które bardzo się cieszyły z wyróżnienia, dziękując przy okazji wszystkim, którzy je wspierają. Dość sporo czasu poświęciły osobie Wiesława Wismonta, którego według dziewczyn brakowało wśród wyróżnionych podczas tej gali.

No i w tym momencie wszystko było już jasne, że Człowiekiem Roku w plebiscycie „Widzieć Więcej” została Monika Łukomska – Bekiel. Nagrodę wręczał Przemysław Duda. Zwyciężczynie prowadzi swoje własne Stowarzyszenie Edukacyjno Kulturalne „Logos” oraz Ognisko Artystyczne „Garbarska 3”. Po otrzymaniu nagrody sprawiała wrażenie wzruszonej, mówiąc m.in, że w pewnym sensie dziwi ją zwycięstwo, ponieważ jest dopiero na początku działalności.

W tym miejscu warto wspomnieć, że każdy nominowany otrzymał okolicznościowe dyplomy, szklane statuetki oraz z rąk radnej powiatowej Krystyny Admaczyk, pamiątki dotyczące Powiatu Szydłowieckiego.

Zebrana na sali widownia mogła po ogłoszeniu każdego wyróżnionego obejrzeć krótki klip video przedstawiający działalność nagrodzonego.

Zwycięzce wyłonili internauci na podstawie głosowania smsowego.

Na zakończenie solistki tamtego wieczoru wykonały piosenkę pt. „Widzieć Więcej”.

Po wszystkim laureaci stanęli do wspólnego zdjęcia, razem z nagrodzonymi w poprzednich edycjach. Po zdjęciach nadszedł czas na gorące dyskusje na wiele naglących tematów dotyczących naszego Szydłowca.

Teraz pytanie do czytelników, zgadzacie się z takim werdyktem? czy według Was w plebiscycie najlepiej działających na rzecz młodzieży powinien wygrać inny nominowany? czy może ktoś całkowicie spoza nominowanej piątki?

Czekam na Wasze komentarze pod artykułem.

{phocagallery view=category|categoryid=61|limitstart=0|limitcount=16|detail=5|imageordering=5}