Na konkurs plastyczny, który Wojewoda Mazowiecki skierował do podopiecznych mazowieckich całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych, wpłynęło 60 prac.

Najwyższe uznanie konkursowego jury zdobyła praca piętnastoletniej Natalii z Łazisk. Ręcznie robiona świąteczna kartka z życzeniami Wojewody zostanie przekazana Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Jej elektroniczną wersję otrzymają także przedstawiciele samorządów i pracownicy urzędu.

Autorka zwycięskiej pracy, otrzyma od organizatora indywidualną nagrodę rzeczową w postaci tabletu, zaś prowadzona przez Powiat Szydłowiecki Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łaziskach, otrzyma nagrodę główną w postaci laptopa.

Zadowolenia z wyniku konkursu nie kryje dyrektor Barbara Siara, podkreślając, że w poprzednich edycjach wojewódzkiego konkursu, wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łaziskach – Dawid i Marysia – zdobyli wyróżnienia. Tym razem praca Natalii, wykonana pod kierunkiem Moniki Michnickiej, zdobyła najwyższe uznanie konkursowego jury.

Wszystkie nadesłane prace będą prezentowane na pokonkursowej wystawie, którą w okresie świątecznym można będzie obejrzeć w holu głównym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy placu Bankowym 3/5 w Warszawie.

info: szydlowiecpowiat.pl