Premier RP Mateusz Morawiecki w ramach podróży po Polsce zajechał również na krótka wizytę do Szydłowca. W środę 8 lipca na skrzyżowaniu ulic Hubala i Podgórze zorganizowany został briefing prasowy.

Premiera licznie przyszli przywitać mieszkańcy Szydłowca, byli również ludzie zrzeszeni w szydłowieckich strukturach Prawa i Sprawiedliwości, którzy premiera Morawieckiego witali kwiatami. Pojawili się także szydłowieccy samorządowcy.

W briefingu oprócz Prezesa Rady Ministrów udział wziął Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury.

Tematem konferencji prasowej był Fundusz Dróg Samorządowych. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, ponieważ droga w stronę Książka Majdowskiego jest remontowana właśnie w ramach tego Funduszu.

Premier Morawiecki zachwalał program, co chwilę zwracając uwagę na to, że mnóstwo samorządów skorzystało z rządowych pieniędzy na drogi. Wtórował mu minister infrastruktury.

Wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i Andrzeja Adamczyka w całości możecie wysłuchać poniżej:

Po zakończeniu briefingu w Szydłowcu premier odjechał do Zwolenia, minister Adamczyk spędził w naszym mieście trochę więcej czasu. W towarzystwie poseł Agnieszki Górski i sympatyków PiSu zwiedzał Szydłowiec.

Do zorganizowanego spotkania w Szydłowcu w rozmowie z portalem „Nasz Szydłowiec” odniósł się burmistrz Szydłowca Artur Ludew:

W czwartek 9 lipca pojawił się wicemarszałek Sejmiku Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, który podczas konferencji prasowej w ratuszu zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o równe traktowanie wszystkich samorządowców: