W niedzielę 5 grudnia w szydłowieckim zamku odbyła się premiera najnowszej książki autorstwa Ireny Przybyłowskiej – Hanusz pt. „Skarby Kultury Ludowej – mieszkańców ziemi szydłowieckiej”.

Jak wspomniała podczas premiery autorka, jest to jej 9 książka o Szydłowca, a ogólnie już 11.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wstępu Ireny Przybyłowskiej – Hanusz, która opowiedziała o tym o czym jest książka, co ją inspirowało itp. Następnie przyszedł czas na występy młodzieży, która zaprezentowała układ taneczny „diabłów”. Kamila Guza wykonała kilka ludowych i tradycyjnych piosenek, a aktorzy Grupy Teatralnej „Zamczysko” przeczytali fragmenty najnowszej książki. Fragmenty, które z całą pewnością zachęcały do nabycia tej pozycji książkowej.

Na zakończenie części oficjalnej pojawiło się jeszcze kilka miłych akcentów. Niektórzy aktorzy Grupy Teatralnej „Zamczysko” otrzymali specjalne podziękowania, ponieważ wyjeżdżając na studia nie będą mieli czasu angażować się w aktorstwo w Szydłowcu. Kilka ciepłych słów do autorki skierował ks. Marek Kucharski, dziekan dekanatu szydłowieckiego.

Po części oficjalnej w sali na pierwszym piętrze był czas na zakup książki, z dedykacją i autografem, a także pogaduchy przy kawie i dobrym ciastku.

Przeglądając książkę „Skarby Kultury Ludowej – mieszkańców ziemi szydłowieckiej” można śmiało stwierdzić, że jest to książka, którą powinien mieć w ręku każdy mieszkaniec ziemi szydłowieckiej, a w szczególności Ci, którzy interesują się historią naszego regionu. W książce udało zebrać się przekazy, opowieści, legendy, przekazywane bardzo często z pokolenia na pokolenie.

Książkę „Skarby Kultury Ludowej – mieszkańców ziemi szydłowieckiej” możecie zakupić w Regionalnym Centrum Bliblioteczno – Multimedialnym, ul. Kolejowa w Szydłowcu, w godzinach pracy placówki. Cena to 30 złotych.

Poniżej nasza video – relacja z niedzielnej premiery, zapraszamy: