Zbliżają się ferie zimowe, które w województwie mazowieckim rozpoczynają się 13 lutego i potrwają do 24 lutego 2017 r. Funkcjonariusze Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2017”.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielają również rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Przestrzegają przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omawiają też zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

Dotychczas spotkania odbyły się już w szkołach w Majdowie, Budkach, Gąsawach Rządowych, Wałsnowie, Ciepłej, Bieszkowie, PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu i będą sukcesywnie prowadzone na terenie powiatu.

sierż. Marlena Skórkiewicz

feriepolicja2