Placówką koordynującą jest szkoła średnia z Bułgarii Dimitar Talev Secondary School.

Pierwsza mobilność uczniów i ich opiekunów miała miejsce na początku marca w Dobrich w Bułgarii. Szydłowiecką szkołę reprezentowało sześciu uczniów wraz z opiekunami. Teraz przyszła kolej na Polskę, czyli nasze miasto i liceum.

W dniach 25-29 maja 2015r. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza będzie gościł w ramach projektu Erasmus + przedstawicieli szkół z Bułgarii, Włoch, Litwy oraz Słowacji. Podczas pobytu nasi goście wezmą udział w różnorodnych zajęciach w szkole, m.in. w: Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, Dniu Językowym, które przybliżą nie tylko formę naszej edukacji, kulturę, „małą ojczyznę” i Polskę, ale także wzmocnią relacje między uczniami krajów europejskich. Inną formą poznania będzie: goszczenie w rodzinnych domach uczniów liceum, wspólne zwiedzanie Szydłowca i jego okolic oraz dawnej stolicy – Krakowa, przedstawienie prezentacji krajów partnerów projektu. To tylko jedne z wielu zaplanowanych przedsięwzięć, dlatego zapraszamy do śledzenia relacji z pobytu zagranicznych gości w „Sienkiewiczu” i naszym mieście.

Liczymy na to, że wszyscy biorący udział w projekcie Erasmus + spędzą niezapomniane chwile w gronie licealistów oraz mieszkańców Szydłowca.

Portal Nasz Szydłowiec będzie towarzyszył gościom szydłowieckiego liceum podczas pobytu w naszym mieście.

info. Katarzyna Szeloch – Sułecka