Młodzi mieszkańcy Szydłowca: Bartłomiej Parszewski i Michał Szymkiewicz uruchomili w ostatnich dniach bardzo ciekawy i bardzo potrzebny projekt pt „Z workiem na spacer”. Chcą tym projektem edukować ludzi w zakresie nie zaśmiecania lasów, ale także zachęcić do tego, abyśmy sprzątali po tych, którzy o to nie dbają.

Sprawa jest prosta. Wybierasz się na spacer do lasu? albo do parku? Weź ze sobą worek i w miarę możliwości sprzątnij to co napotkasz na swojej drodze.

Lasy w powiecie szydłowieckim są piękne, ale niestety też bardzo zaśmiecone. Cały czas staramy się edukować, piętnować takie praktyki, ale jest to niestety jak rzucanie przysłowiowym grochem o ścianę. Śmieci w lasach zalegają, ale i pojawiają się nowe.

Dlatego ważna wydaje nam się akcja Bartka i Michała. Z jednej strony pokazuje ona, że nie warto śmiecić (chłopaki informują na facebooku i instagramie, np. o tym jak długo rozkłada się butelka), z drugiej zachęca nas do tego, abyśmy mimo tego, że my nie śmiecimy, poczuli się jednak odpowiedzialni za planetę na której żyjemy.

Cały czas zachęcamy! Walczmy z takimi zachowaniami, może kiedyś doczekamy się tego, że spacerując na łonie natury nie napotkamy śmietniska.

Więcej o projekcje dowiedziecie się na facebooku: Z Workiem Na Spacer a także na instagramie: Walk_With_Bag