Pochodzący z Szydłowca, parafianin parafii św. Zygmunta, Przemysław Żmuda przyjął święcenia kapłańskie. Przez sześć lat przygotowywał się do roli księdza diecezjalnego. Ma za sobą formację do kapłaństwa i studia filozoficzno – teologiczne z pełnym przygotowaniem pedagogicznym. 

W sobotę 25 maja w Katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu z rąk ordynariusza radomskiego bp Henryka Tomasika przyjął święcenia kapłańskie. Razem z ks. Przemysławem z Szydłowca święcenia przyjęło 10 innych alumnów WSD w Radomiu.

 To, co się dzisiaj dokonało to nie było postawienie kropki nad 6 latami formacji, ale to jest pewien dwukropek. Dopiero coś się rozpoczyna – powiedział rektor WSD w Radomiu ks. Jarosław Wojtkun.

Jeżeli będziecie szli za Jezusem, ludzie pójdą za wami. Tak odpowiedział angielskiemu klerykowi na pytanie o skuteczność pracy ewangelizacyjnej François Văn Thuận, wietnamski kardynał, który kilkanaście lat przebywał w komunistycznym więzieniu – powiedział w homilii ordynariusz bp Henryk Tomasik.

W niedzielę 26 maja o godzinie 12. ks. Przemysław Żmuda odprawił swoją pierwszą mszę świętą. Debiutancka eucharystia sprawowana była w szydłowieckim kościele pw. św. Zygmunta. Uczestniczyła w niej rodzina ks. Przemysława, przyjaciele, znajomi i co oczywiste księża szydłowieckiej parafii z ks. dziekanem Adamem Radzimirskim na czele.

Już niebawem dowiemy się również do jakiej parafii trafi nowy ksiądz.

Ks. Przemysławowi życzymy wszystkiego najlepszego! Samych sukcesów!