Zapraszamy do zwiedzania wystawy rysunku z dominantą malarstwa pt. PUNKT WIDZENIA. Wystawa ta to kolejne spotkanie prof. Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej ze swoimi doktorantami i doktorami: Jadwigą Magryś-Borowiec, Magdaleną Bąk, Sylwią Wójcik, Waldemarem Boguszewskim, Marcinem Słowikiem Wilczyńskim.

Od kilku lat można oglądać ich prace na wspólnych wystawach. Może się wydawać, że ich twórczość wiele dzieli, lecz łączy ich wzajemne porozumienie i postać Teresy Kotkowskiej – Rzepeckiej, profesor Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP. To właśnie na studiach doktoranckich powstawały ich wcześniejsze wspólne inicjatywy twórcze.

Aktualna wystawa jest drugą wystawą rysunku, którą zainicjowali. Choć to nie rysunek, ale malarstwo jest głównym obszarem wypowiedzi artystów, odnajdują się oni także w dyscyplinie rysunku, czerpiąc z niej impulsy do odmiennego postrzegania i przetwarzania rzeczywistości.

Zapraszamy – Galeria „Kaplica Zamkowa” (skrzydło zachodnie Zamku, sala I piętro), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 20.00. Wystawa czynna do końca września.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”