Rafał Świątek „Rzeczpospolita”:

Ten dokument przypomina farsę. Jednak śmiech szybko więźnie w gardle. Dwóch alterglobalistów urządza happeningi , aby pokazać manipulację wielkich korporacji. Ich akcje są jednak ryzykowne moralnie.

Jest 2004 rok . Rzecznik koncernu Dow Chemical oświadcza na antenie BBC, że jego firma zdecydowała się wypłacić gigantyczne odszkodowanie ofiarom katastrofy chemicznej sprzed 20 lat w indyjskiej wiosce Bhopal.

Media w błyskawicznym tempie informują o zaskakującej hojności firmy. W Indiach wybucha ogromna radość. Jednak po dwóch godzinach Dow Chemical dementuje informację. Okazuje się, że pod rzecznika koncernu podszył się alterglobalista , niejaki Andy Bichlbaum , który wraz z Mikiem Bonanno słynie z ośmieszania świata biznesu.

Panowie chętnie odwiedzają konferencje organizowane przez wielkie firmy (min. Exxon, Haliburton), wcielając się w biznesmenów , którzy mają do zaoferowania „genialne” wynalazki – np. odmianę biopaliwa w postaci świec robionych z ludzi.

Ich akcje demaskują obłudę korporacji , które próbują uchodzić za odpowiedzialne . W rzeczywistości liczy się dla nich tylko zysk. Happeningi Bichlbauma i Bonanno zwracają również uwagę na ofiary bezwzględnej polityki koncernów.

reżyseria: Andy Bichlbaum, Mike Bonanno, Kurt Engfehr

scenariusz: Andy Bichlbaum, Mike Bonanno

występują: Reggie Watts, Andy Bichlbaum, Mike Bonanno

muzyka: Neel Murgai, Noisola

zdjęcia: Raul Barcelona, Sarah Price

montaż: April Merl

Pokaz zorganizowany przez TAK PROJEKTORIAT oraz KRYTYKĘ POLITYCZNĄ i Against Gravity, dystrybutora filmu w ramach Kina Zaangażowanego z Planet Doc.

www.naszszydlowiec.pl wspiera wszelkie działania TAK PROJEKTORIAT