Anna Czerwińska zwróciła uwagę na to, że kiedyś kobiety były zmarginalizowane, ale przez ostatnie 20 lat da się zauważyć postęp, ponieważ kobiety zaczęły się coraz lepiej organizować.

Obie Panie zauważyły, że to iż kobiety były trochę na uboczu to też po części ich wina, ponieważ np. kobiety solidarności same nie chciały się wywyższać i mówić o swoich zasługach, co spowodowało że zapomniano o nich i nie traktowano ich poważnie.

Czerwińska i Wiśniewska zaznaczyły również wyraźnie problem kobiet jeżeli chodzi o zarobki i zatrudnienie. Mówiły o tym, że nadal w dzisiejszym świecie kobieto dużo gorzej znaleźć pracę, dużo więcej kobiet żyje w skrajnym ubóstwie właśnie z powodu braku pracy. Kolejnym problemem poruszonym przez obie Panie był problem przemocy, zarówno tej domowej , seksualnej czy mobbing. Z tego co mówiły to co czwarta kobieta doświadcza przeróżnej przemocy.

Zauważono dziś również jak małą rolę odgrywają kobiety w stosunku do mężczyzn w polityce, procentowo wygląda to następująco: 20 % kobiet w sejmie, a tylko 10 % kobiet w senacie. Przy poszukiwaniu powodu, jednym z nich były pieniądze, czyli kwoty które trzeba wydać na kampanię, a takiej kasy kobiety nie mają, o czym była mowa wcześniej.

Bardzo ważnym stwierdzeniem było to, że kłopot kobiet zaczyna się już w sferze wczesnej edukacji, która jest najważniejszym elementem dyskryminacji kobiet. Już w podstawowych elementarzach kobieta jest marginalizowana, w których widzimy kobiety sprzątające lub gotujące.

Obie Panie na zakończenie sporo powiedziały o samej Krytyce Politycznej i jej działaniach czyli o takich klubach jaki właśnie został otwarty w Szydłowcu.

Frekwencja trochę niepokojąca, ponieważ na spotkaniu było niespełna 15 osób, cieszyć może jedynie fakt, że Ci którzy byli (w szczególności były to Panie) żywo uczestniczyli w dyskusji.

Już jutro kolejna odsłona Krytyki politycznej o godzinie 16 w tym samym miejscu czyli Radomska 5 spotkanie pod tytułem Sztuka Współczesna – Artyści czy skandaliści na początek prezentacja prac artystów współczesnych. O 18 dyskusja z udziałem Katarzyny Górnej i Stacha Rukszy. Prowadzenie Sebastian Liszka, a o 20 koncert kolektywu Zralex.