W sobotę 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się kolejna edycja konkursu „Dziecięca Estrada Folkloru”. Zespół „Radosne Nutki” uczestniczył w nim po raz trzeci i trzeci rok z rzędu został jego laureatem w dwóch kategoriach: zespół śpiewaczy i solista.

W tegorocznej edycji konkursu, tak samo jak w ubiegłym roku Radosne Nutki zajęły zaszczytne I miejsce. Solistka zespołu, Kamila Guza trzeci raz z kolei została laureatką przeglądu. W tym roku zajęła III miejsce.

Przedsięwzięcie skierowane było do dzieci i młodzieży do lat 18. Miało na celu pielęgnowanie i zachęcenie środowisk dziecięco- młodzieżowych do kultywowania tradycji regionalnej.

W tym roku przesłuchania konkursowe trwały od wczesnych godzin rannych i zgromadziły bardzo liczną grupę utalentowanych uczestników. Na scenie zaprezentowali się dziecięcy wykonawcy folkloru: soliści wokaliści, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, kapele, oraz instrumentaliści. Wszystkich połączyła wspólna pasja i wspólny cel jakim była popularyzacja ludowego muzykowania, śpiewu, tańca i zwyczajów ludowych charakterystycznych dla ziemi świętokrzyskiej oraz promocja amatorskiego ruchu dziecięcego i młodzieżowego.

Podczas przesłuchań konkursowych każdy z uczestników miał za zadanie zaprezentować dwa utwory zgodne z tradycjami regionu, który reprezentował. Co istotne – musiał to być nowy program, niewykonywany podczas wcześniejszych edycji .

Jury oceniało poziom artystyczny każdego występu (czystość śpiewu, dykcję, technikę wykonania, interpretację), dobór repertuaru, a także zgodność etnograficzną.

Dzięki tego typu przedsięwzięciom regionalny folklor zachowuje swoją ciągłość i za to serdecznie dziękujemy Organizatorom konkursu- stwierdzili opiekunowie zespołu: Jan Ulewiński i Elżbieta Kuźdub.

Gratulujemy wszystkim ,którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu.