W okresie bożonarodzeniowego kolędowania, zespół muzyczny Radosne Nutki zyskał uznanie i zdobył wiele nagród podczas różnych konkursów i przeglądów kolęd i pastorałek. Ich ostatni sukces miał miejsce podczas jubileuszowego X. Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Wierzbicy.

W konkursie, którego jury składało się m.in. z Szymona Wydry, ks. dr. Dariusza Frydrycha oraz dyrektora GOK Sławomira Kucharczyka, „Radosne Nutki” nie tylko zaimponowały umiejętnościami wokalnymi, ale także zdobyły główne wyróżnienie. Ponad 130 uczestników rywalizowało o uznanie, a zespół zajął zaszczytne najwyższe miejsca, udowadniając wysoki poziom artystyczny.

I miejsce- „Radosne Nutki”-kat. Zespół
I miejsce- Dominika Dygas -kat.: Soliści
II miejsce- Kamila Guza- kat. Soliści.

Jednak to nie wszystkie osiągnięcia „Radosnych Nutek” w tym sezonie bożonarodzeniowym. Trochę wcześniej, 28 stycznia, podczas XII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI” w Kielcach, zespół zajął trzecie miejsce. Koncert Laureatów, który odbył się w Kościele Akademickim Jana Pawła II, był okazją do uhonorowania najlepszych wykonawców. Zespół „Radosne Nutki” zdobył prestiżowe trzecie miejsce spośród wielu utalentowanych uczestników.

W trakcie konkursu, jury, w składzie którego znaleźli się m.in. profesor Janusz Król, Katarzyna Lisowska, Aleksandra Gronek-Piotrowska i Tomasz Kordeusz, musiało dokładnie ocenić ponad tysiąc kolęd, aby wybrać laureatów. „Radosne Nutki” imponowały interpretacją utworów, osobowością oraz artystycznym podejściem do muzyki, co zaowocowało zaszczytnym trzecim miejscem.

Równie ważnym momentem dla zespołu był także udział w eliminacjach konkursowych II Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „OPOCZYŃSKIE KOLĘDOWANIE”. W Miejskim Domu Kultury w Opocznie „Radosne Nutki” o którym pisaliśmy już jakiś czas temu na portalu w artykule pod tym linkiem.

Warto również wspomnieć, że bożonarodzeniowe kolędowanie „Radosnych Nutek” rozpoczęło się w Mirowie i Szydłowcu, gdzie zespół wypełniał serca widzów radością i pięknem muzycznego przekazu.

Oby kolejne lata przyniosły „Radosnym Nutkom” równie wiele sukcesów i radości z tworzenia pięknej muzyki.