Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii szydłowieckiej Policji wraz ze strażakami przeprowadzili praktyczną lekcję przybliżającą pracę policjantów i strażaków dla uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej w Śmiłowie. Uczniowie z wielkim zadowoleniem oglądali zaprezentowany sprzęt oraz pokaz tresury policyjnego psa.

Policjanci z Zespołu profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz przewodnik psa wraz ze swoim podopiecznym, wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu w sposób praktyczny zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu jednocześnie omawiając specyfikę swojej służby.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Śmiłowie oraz zaproszeni uczniowie z Radomskiego Stowarzyszenia Budujemy Przystań z wielką radością obejrzeli zaprezentowany sprzęt jakim dysponują policjanci oraz strażacy i wysłuchali prelekcji na temat charakterystyki służby. Największe emocje towarzyszyły podczas oglądania pokazu tresury policyjnego psa o imieniu ARES. Uczniowie nauczyli się właściwego zachowania w przypadku napotkania agresywnego psa.

Mieli również możliwość przymierzenia wyposażenia, jakie w codziennej służbie wykorzystują policjanci i strażacy, czy też zobaczenia wnętrza pojazdów policyjnych i strażackiego. Ponadto każdy z uczestników spotkania mógł przekonać się w jaki sposób pobierane są ślady linii papilarnych.

Na zakończenie spotkania policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe, celem zwiększenia ich bezpieczeństwa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Ta lekcja na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów.  

sierż. Marlena Skórkiewicz