Artur Łyczek, znany w Szydłowcu lekarz, samorządowiec, poeta, miłośnik pieszych i rowerowych wędrówek, zmarł 2 listopada 2014 roku. We wrześniu 2015 roku jego przyjaciele z grupy KIH „Gościniec” zorganizowali pierwszy rajd turystyczny szlakami Artura Łyczka. 

Wydarzenie z roku na rok zyskiwało na popularności. Okazywało się, że wśród mieszkańców Szydłowca i nie tylko, nadal jest wielu pasjonatów wędrówek po okolicznych terenach.

W tym roku podczas IV Rajdu Turystycznego Szlakami Artura Łyczka udział wzięła rekordowa liczba osób, bo około 140!!! Rajd odbył się 19 maja.

Organizatorzy czyli: Marek Dziuba, Ryszard Dudek, Wiesław Warchoł i Grzegorz Wójcik przygotowali dla uczestników trzy trasy.

Pierwsza (piesza) liczyła 27 kilometrów. O godzinie 7.30 przy szydłowieckim ratuszu pojawiło się 95 osób, chętnych wyruszyć na ten szlak.

Druga (piesza) liczyła 17 kilometrów i choć była trochę łagodniejsza, na jej szlak wyszło około 30 osób. Na trasę rowerową w tym roku wyjechało 17 rowerzystów, mieli oni do pokonania 53 kilometry.

Około godziny 17.30 wszystkie grupy spotkały się na wspólnym posiłku przy ognisku, przy dźwięku gitar i harcerskich piosenek w lesie Korzonku.

Organizatorzy zapowiadają kolejne edycje. Za rok jubileuszowa bo już piąta. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Poniżej zdjęcia dokumentujące tegoroczny IV Rajd Turystyczny Szlakami Artura Łyczka.