Organizatorami tego etapu wyścigu było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko oraz Gmina Kowala.

Organizatorzy przewidzieli, tak jak w poprzednim etapie, trasę rekreacyjną, którą pokonało około 20 uczestników. Wszyscy kolarze biorący udział w przejeździe rekreacyjnym zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Natomiast na trasie punktowanej swoje siły sprawdziło około 40 uczestników. W przejeździe punktowanym prowadzono klasyfikację open kobiet i mężczyzn, a także dodatkowo wśród mężczyzn sklasyfikowano kolarzy z Gminy Kowala i Gminy Orońsko.

W klasyfikacji open mężczyzn jako pierwszy na metę dojechał Maciej Kopycki (z czasem 1:15:05:16), następnie na mecie stawili się Jarosław Kleczaj oraz Michał Nowak. Natomiast w kategorii open kobiet jako pierwsza przyjechała Nikola Bujak, a następnie Aneta Woźniak oraz Alicja Wesołowska. Zwycięzcy wyścigu otrzymali medale, które wręczał wójt Gminy Kowala oraz Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

Należy również zaznaczyć, iż przy organizacji wyścigu istotną rolę odegrali druhowie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Kowala, którzy zabezpieczali trasę przejazdu oraz przygotowali punkt medyczny.

Pomimo ogromnego zmęczenia kolarze zapowiedzieli udział w trzecim etapie wyścigu, który odbędzie się w dniu 23 sierpnia br. i wystartuje z Szydłowca.