W walkach K-1 na punkty triumfowali zawodnicy Viktorii Szydłowiec – Dawid Nitek pokonał Dominika Kaletę z SKKB Kielce, a Piotr Kowalski zwyciężył z Marciem Plutą z Punchera Radom. Mateusz Rycerski (Viktoria Szydłowiec) po zaciętej walce przegrał na punkty 1:2 z Jerzym Wrońskim (Palestra Warszawa).

W zmaganiach pięściarzy także mogliśmy podziwiać zacięte i fascynujące walki. W wadze półciężkiej Robert Parzęczewski (Tymex Boxing Promotion) pokonał Michała Graszka przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. W wadze junior ciężkiej Adam Balski (Tymex) w 58 sekundzie znokautował Białorusina Ihara Karawła. Najciekawszy był 6-rundowy pojedynek pięściarzy Tymexu w kategorii super średniej. Tomasz Gromadzki pokonał na punkty Mariusza Runowskiego. Walka wieczoru odbyła się około godziny 23.00. Zmierzyli się w niej Michał Żuromiński (Tymex Boxing Promotion) i Roman Seliverstrov z Rosji. Stawką walki Żeromińskiego z Seliverstrovem był pas interkontynentalnego mistrza federacji WBF w wadze półciężkiej. Pojedynek zakończył się remisem 76:76.

Na gali nie zabrakło znamienitych osobistości ze świata sportu. Jednym z gości imprezy był Mariusz Wach, polski bokser, posiadacz pasa WBC International oraz federacji TWBA w wadze ciężkiej, Ewa Brodnicka – aktualna mistrzyni Europy wagi lekkiej, Michał Cieślak bokser wagi junior ciężkiej, Albert Odzimkowski – zawodnik MMA i wiele innych. W przerwach między walkami można było posłuchać występów muzycznych oraz pokazów połykaczy ognia, a zwieńczeniem gali był pokaz sztucznych ogni.

Podczas gali odbyła się także licytacja rękawic Mariusza Wacha i koszulki Ewy Brodnickiej. Pieniądze z licytacji przekazano na cele charytatywne.

Piękna pogoda, malownicza sceneria dziedzińca zamku w Szydłowcu oraz świetna organizacja wydarzenia sprawiły, że gala boksu zawodowego była prawdziwą ucztą dla koneserów sportów walki. Ponadto na Rynku Wielkim zorganizowana była strefa kibica, gdzie na telebimie można było oglądać to co działo się na zamkowym dziedzińcu. Widowisko zapewniło kibicom wiele emocji, a także było dobrą promocją dla naszego miasta.

Organizatorem gali byli: firma Tymex Boxing Promotion, SKS KB Viktoria Szydłowiec, Urząd Miejski w Szydłowcu i Starostwo Powiatowe.

FOTOREPORTAŻ 

VIDEO/ Telewizja Warszawa/

fot. Old Finders Photography

info: szydlowiec.pl