Zdawalność egzaminów maturalnych wyniosła prawie 97%, jest ona znacznie wyższa od średniej krajowej, wojewódzkiej i powiatowej. Świadectwo dojrzałości otrzymało 57 z 59 zdających absolwentów.

Dwie osoby ma prawo do poprawienia egzaminu z jednego przedmiotu w sierpniu (matematyka).

Wyniki egzaminu maturalnego są bardzo zadowalające, wielu uczniów uzyskało najwyższy 100% wynik, a duża grupa powyżej 90%. Tak wysokie wyniki to efekt pracy i współpracy uczniów i nauczycieli oraz dobrego zorganizowania procesu dydaktycznego. Uzyskane wyniki dają możliwość naszym absolwentom aplikowania na wymarzone kierunki studiów. Także absolwenci lat ubiegłych poprawili wyniki egzaminów maturalnych – tłumaczył nam Karol Kopycki, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu

 

Osiągnięte wyniki w tym roku szkolnym pokazują stabilność kształcenia i przewidywalność osiągnięć dydaktycznych. Widoczna jest korelacja osiąganych wyników nauczania z osiąganymi wynikami egzaminów maturalnych. Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie do dorosłego życia uczniów naszej szkoły. Wyrażam jednocześnie wielką satysfakcję z osiągnięć indywidualnych absolwentów na miarę ich możliwości i ambicji. Wszystkim, którym tegoroczne osiągnięte wyniki nie dają pełnej satysfakcji zapraszam do składania deklaracji we wrześniu – poinformował dyrektor Kopycki. 

Wszystkim maturzystom Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu składamy serdeczne gratulacje.

Warto w tym miejscu również poinformować, że matura w skali powiatu szydłowieckiego (dołączając wyniki z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza) nie wypadła już tak okazale. W liceach mamy zdawalność na poziomie 76,1%, natomiast w technikum na poziomie 54,3%.

Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich, którzy poradzili sobie z egzaminem dojrzałości!