W tytule nie chodzi o niedzielny finał Ligi Mistrzów, choć on również był rewelacyjny z powodu Roberta Lewandowskiego napastnika drużyny zwycięskiej. Rewelacyjny weekend mają za sobą drużyny piłkarskie z terenu powiatu szydłowieckiego.

W sobotę 22 sierpnia występująca w radomskiej klasie okręgowej Oronka Orońsko pojechała do pobliskiej Wierzbicy, aby zmierzyć się tam z miejscowym Orłem. Mecz był rozgrywany w bardzo dużym upale, co z pewnością nie pomagało zawodnikom. Prowadzenie w 28 minucie objęli gospodarze. Jeszcze przed przerwą z rzutu karnego do remisu doprowadził Jarosław Gołda. Orzeł wszedł jednak w drugą połowę zdecydowanie lepiej szybko wychodząc na prowadzenie. To na szczęście nie zdeprymowało piłkarzy z Orońska, którzy do końca meczu zdobyli 3 bramki, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:4 dla podopiecznych Andrzeja Koniarczyka.

Orzeł – Oronka ⚽️

Opublikowany przez GKS Oronka Orońsko Sobota, 22 sierpnia 2020

Oroneczki nie pokona nawet słynna AS Roma ??

Opublikowany przez GKS Oronka Orońsko Sobota, 22 sierpnia 2020

Szydłowianka z racji rozgrywanego w Szydłowcu dziecięcego turnieju piłkarskiego swój niedzielny mecz z Zawiszą Sienno musiała rozegrać w Orońsko. Piłkarze z Sienna tylko do przerwy dotrzymywali kroku naszej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla Szydłowianki. Druga to dosłowna strzelanina piłkarska. Po trzech golach Bartosza Kozickiego, dwóch Michała Dudy oraz po jednej: Jakuba Łęckiego, Igora Pakholoka, Kamila Czarneckiego i Norberta Sobury, Szydłowianka wygrała aż 9:2. Na uwagę zasługuje fakt, że nasza drużyna po przerwie od 49 do 61 minuty strzeliła, aż 5 bramek.

Po czterech kolejkach radomskiej klasy okręgowej Szydłowianka z 10 punktami jest liderem tabeli. Oronka zajmuje 5 miejsce, ale pamiętajmy, że rozegrała jeden mecz mniej.

W radomskiej Klasie A nadal świetnie prezentują się Gryfia Mirów i KS Jastrząb. Na stadionie w Bieszkowie Dolnym Gryfia podejmowała w ostatni weekend Skaryszewiankę Skaryszew. Pierwsza połowa to przewaga gości i prowadzenie do przerwy 0:1. Po przerwie goście strzelają drugą bramkę i sytuacja gospodarzy wydaje się beznadziejna. Piłkarze Gryfii nie załamali się i ruszyli do odrabiania strat. Rewelacyjne zawody rozegrał Patryk Dujka, który wywalczył trzy rzuty karne zamienione na bramki przez Koselę x2 i Pajka. Jakby tego było mało Patryk Dujka zakończył strzelanie uderzając nie do obrony z dwudziestu metrów. Mecz wydawałoby się przegrany Gryfia Mirów zakończyła zwycięstwem 4:2.

Mamyyy tooo! Zwycięstwo błękitno białych w spotkaniu na szczycie Campeon Klasy A !

Opublikowany przez GKS Gryfia Mirów Sobota, 22 sierpnia 2020

Z Krępianką Rzeczniów mierzył się na wyjeździe KS Jastrząb i zaprezentował się bardzo dobrze gromiąc póki co najgorszą drużynę w lidze. Jastrzębska drużyna wygrała, aż 0:6 i co ciekawe każdego gola strzelał inny zawodnik. Autorzy bramek to: B. Figarski, Jankowski, Tuzimek, M. Figarski, J. Bilski, Jurczak.

Po czterech ligowych kolejkach drugie miejsce w tabeli zajmuje Gryfia Mirów z 10 punktami na koncie. Niewiele niżej bo na piątym miejscu tegoroczny beniaminek czyli KS Jastrząb.

W radomskiej klasie B zwycięstwo i porażka. Swój wyjazdowy mecz wygrał Postęp Łaziska, który 0:2 pokonał rezerwy Zwolenianki Zwoleń. Dwoma golami popisał się Artur Popowicz. Niestety smak porażki poznał Hubal Chlewiska, który na boisku w Pawłowie przegrał z Video Ciepielów 0:2

Po dwóch ligowych kolejkach Postęp Łaziska lideruje tabeli, a Hubal zajmuje czwarte miejsce.

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Oronka Orońsko – LKS Jedlińsk – 29 sierpnia sobota, godzina 17.00

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – Szydłowianka Szydłowiec – 30 sierpnia niedziela, godzina 16.00

Klasa A

Energia II Kozienice – Gryfia Mirów – 30 sierpnia niedziela, godzina 14.00

KS Jastrząb – Gracja Tczów – 30 sierpnia niedziela, godzina 16.00

Klasa B

Postęp Łaziska – LZS Zalesice – 30 sierpnia niedziela, godzina 17.00

KS Maków – Hubal Chlewiska – 30 sierpnia niedziela, godzina 17.00