Bieżnia okrężna dwutorowa (80m.), skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do Pchnięcia kulą – to nowe elementy infrastruktury lekkoatletycznej, które powstają na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Zadanie inwestycyjne Powiatu Szydłowieckiego jest kontynuacją budowy i przebudowy obiektów sportowych na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu. W 2019 roku powstała tam pięciotorowa bieżna o długości 100 metrów. Bieżący zakres prac, oprócz budowy bieżni okrężnej, skoczni do skoku w dal i trójskoku, oraz rzutni do pchnięcia kulą, obejmuje dodatkowo modernizację istniejących trybun przy boisku wielofunkcyjnym.

Przedmiot zamówienia finansowany jest ze środków budżetu Powiatu Szydłowieckiego, oraz z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej „Mazowsze dla sportu 2022”. Wartość inwestycji to 545 000 zł. Kwota przyznanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Mazowieckiego wynosi 280 000 zł.

Info i foto: Urząd Starostwa Powiatowego w Szydłowcu