Ulice Mikołaja Szydłowieckiego i Mikołaja Kopernika w Szydłowcu od wielu lat czekały na remont, a mieszkańcy tych ulic na poprawę komfortu poruszania się po ulicach i chodnikach.

Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa wyżej wspomnianych ulic. Za przebudowę odpowiedzialna będzie firma z Radomia.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 923.590, 89 złotych. Gmina Szydłowiec w swoich komunikatach szczególne słowa podziękowania kieruje do ministra Sebastiana Skuzy (pochodzącego z Szydłowca) za pomoc w pozyskaniu dofinansowania z Ministerstwa Finansów. Kwota dofinansowania to 838.808, 00 złotych.

Prace zostały rozpoczęte w pierwszej kolejności od ulicy Mikołaja Szydłowieckiego i póki co postępują w wydaje się dobrym tempie.

Gmina Szydłowiec już ponad rok temu złożyła wniosek Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wówczas (w kwietniu 2021) wniosek trafił na tzw. „listę rezerwową”. W grudniu 2021 roku wykonane zostały prace wodociągowe. Kilka lat wcześniej kompleksowego remontu doczekała się ulica Świętokrzyska na tym samym osiedlu. Pozostała już chyba tylko ulica Władysława Maleckiego.

Z pewnością na początku trudno będzie mieszkańcom przyzwyczaić się do nowej nawierzchni, którą przez 40, a może i 50 lat stanowiły płyty betonowe, jednak komfort zmieni się diametralnie.