W sobotę, turyści oraz miłośnicy sztuki, historii i muzyki mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej sobotniej nocy – Nocy Muzeów w Szydłowcu. 13 maja Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych i Pracownia Historii Szydłowca do północy dostępne były dla zwiedzających za darmo.

W Noc Muzeów na wyspie zamkowej w Szydłowcu można było posłuchać plenerowego koncert kwintetu dętego Wah Wah Brass, którego na tę noc zaprosiło Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. W kameralnej atmosferze, pod gołym niebem, artyści zabrali publiczność w muzyczną podróż. Kilka fragmentów z tego koncertu zarejestrowała nasza kamera.

W Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych mogli przyjrzeć się instrumentom z różnych epok i poznać ich fascynującą historię tworzenia i użytkowania. Muzeum z dumą prezentowało swoje zbiory, dodatkowo korzystając z materiałów multimedialnych i interaktywnych, aby jeszcze bardziej wciągnąć zwiedzających w niezwykły świat dźwięków i melodii.

W Pracowni Historii Szydłowca uczestnicy mieli okazję zgłębić w tajemnice historii miasta. Oprowadzeni przez przewodnika, mogli poznać ekscytujące fakty związane z Szydłowcem.

Nie brakowało również atrakcji dla dzieci i zaskakujących sytuacji, takich jak spotkanie z białą damą krążącą po zamku.

W naszej krótkiej fotorelacji oraz wideorelacji zarejestrowaliśmy kilka chwil z tych wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z nimi poniżej.