Jesteśmy w przedświątecznym klimacie i obecnie nasze myśli zdominowane są przygotowaniami do Wielkanocy, ale jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim trwają już prace organizacyjne dotyczące tegorocznej „majówki” i najważniejszego corocznego święta Szydłowca. 

W tym roku Szydłowieckie Zygmunty odbędą się po raz szesnasty. W dniach 2 i 3 maja nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych, dla miłośników sportowej rywalizacji i wielbicieli dobrej muzyki. Będzie kiermasz rękodzieła, odpust parafialny, spotkanie solenizantów – Zygmuntów, występy sceniczne, koncerty zespołów – dowiadujemy się w Wydziale Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego

Gwiazdą tegorocznych dni Szydłowca będzie zespół IRA, którego koncert zaplanowany jest na wieczór 2 maja. Warto w tym miejscu przypomnieć, że to mieszkańcy Szydłowca w specjalnie przygotowanym głosowaniu wybrali gwiazdę tegorocznych Zygmuntów. 

    
Tego samego dnia, ale w godzinach południowych odbędzie się „Bieg Zygmuntów”. Wszelkie szczegóły, dotyczące trasy, godziny zapisów oraz nagród zostaną wkrótce podane przez organizatorów. Niemniej, Ci którzy chcą wziąć udział w biegu podczas  XVI Szydłowieckich Zygmuntów, niech szykują formę na 2 maja tj. w pierwszy dzień święta miasta.


3 maja nie może zabraknąć uroczystości patriotycznych z okazji uchwalenia Konstytucji i uroczystej Mszy za Ojczyznę.  Od południa na scenie zagoszczą kolejni artyści, którzy zaprezentują zarówno repertuar patriotyczny, jak i rozrywkowy.


Szczegółowy program  XVI Szydłowieckich Zygmuntów będzie dostępny już po Świętach Wielkanocnych na stronie Urzędu Miejskiego i oczywiście na portalu Nasz Szydłowiec, który tradycyjnie obejmie patronatem medialnym święto Szydłowca.